Potraviny a nápoje

Šaratica Přírodní minerální voda neperlivá 0,5 l

Značka: ŠARATICA
3.5

Šaratica je přírodní neperlivá minerální voda sírano-sodno-hořečnatého typu. Je zdrojem hořčíku, který přispívá k elektrolytické rovnováze i k normální činnosti nervové soustavy či svalů.

25

Cena za 100 ml: 5,00 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč.

O produktu: Šaratica Přírodní minerální voda neperlivá 0,5 l

50134778

Úvod

Přírodní neperlivá minerální voda sírano-sodno-hořečnatého typu. Šaratica je silně mineralizovaná voda s obsahem hořčíku (692 mg/l). Hořčík nejenže přispívá k elektrolytické rovnováze, ale také ke správnému fungování energetického metabolizmu nebo normální činnosti nervové soustavy či svalů. Doporučená denní dávka hořčíku pro dospělého je 375 mg. Šaratica má slabě alkalické pH (konkrétně 7,4), to je skoro totéž jako pH lidských slin nebo krve. Je vhodná k pravidelnému dlouhodobému užívání.

Hlavní vlastnosti

  • silně mineralizovaná přírodní voda
  • zdroj přírodního hořčíku
  • je možné ji užívat dlouhodobě

Něco navíc

Minerálka byla objevena náhodně v oblasti Újezdu u Brna na konci 19. století. Do lahví se začala plnit v roce 1896 a prodávat nejen na území Moravy, ale také v celém Rakousku-Uhersku. Ochranná známka byla v c.k. zaregistrována již v roce 1888, což ji řadí mezi jednu z nejstarších v Evropě.


Složení

Přírodní minerální voda – výtěžek z přírodního léčivého zdroje. Minerální voda má nažloutlý odstín a je bez pachu. Během dlouhodobého skladování může vykazovat vločkový sediment.


Použití

Dospělým doporučujeme (vzhledem k projímavým účinkům) pít mezi 150-250 ml denně na lačný žaludek. Pro toho, kdo již Šaratici pije pravidelně, doporučujeme 50 ml vždy po jídle, ideálně 2-3x denně.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.