Registrovaný léčivý přípravek

Sensicutan krém 80 g

Značka: SENSICUTAN

Sensicutan krém se užívá ke kožnímu podání na akutní a chronické ekzémy, záněty kůže (např. atopický ekzém), alergická onemocnění kůže a svědění kůže u dospělých a dětí od 6 let.

219
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Sensicutan krém 80 g

50021719

Úvod

Přípravek Sensicutan krém má výrazně protizánětlivé (zmenšování zarudnutí kůže a jejího pálení), protisvědivé, hydratační (zvláčňující) a regenerační účinky. Neobsahuje žádné hormony. Navíc zlepšuje látkovou výměnu v povrchové vrstvě kůže a tím urychluje hojení. Sensicutan se proto používá k léčbě akutních i chronických onemocnění kůže, která jsou provázena svěděním (alergická onemocnění kůže, jako atopický ekzém a kontaktní dermatitida). Základní příznaky zánětu kůže jsou zarudnutí a otok, svědění, pálení či řezání v místě postižení.


Dávkování

Dospělí a děti od 6 let aplikují krém 2-3 x denně na postižená místa kůže. Sensicutan je vhodný i pro dlouhodobé užívání po dobu několika týdnů, ale pokud se nedostaví zlepšení (ústup zarudnutí a svědění) do 7 dnů nebo pokud dojde ke zhoršení příznaků (nutnost přerušení léčby) je nutné navštívit lékaře.


Složení

Léčivou látkou je heparinum natricum 200 IU (m.j.) a levomenolum 3 mg v 1 g krému.

Pomocnými látkami jsou kyselina salicylová, kyselina sorbová, ethoxylované alkoholy: C 12 - C 16, středně nasycené triacylglyceroly, myristylalkohol, tokoferol-alfa-acetát, dexpanthenol, disperze hydrolyzovaného kolagenu, kyselina citronová, panenský mandlový olej a čištěná voda.


Upozornění

Přípravek nesmí být nanášen na otevřené a mokvající rány, na sliznice nebo do očí.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.