Septabene 1,5 mg/ml + 5,0 mg/ml orální sprej 30 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: SEPTABENE
Septabene sprej působí proti infekci v krku a zmírňuje tak nepříjemnou bolest, otok a pálení. Je určen pro dospělé a děti od 6 let.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci ve 0 lékáren
185

O produktu

50092020

Léčivý přípravek Septabene sprej dezinfikuje ústa a krk a působí proti zánětu a bolesti.Ulevuje od příznaků jako je bolest, zarudnutí, otok, pocit tepla a porucha funkce. Mohou jej používat dospělí a děti od 6 let.

Septabene sprej se užívá při:

  • podráždění v krku,
  • podráždění úst a dásní
  • zánět dásní (gingivitida)
  • zánět hltanu (faryngitida)
  • zánět hrtanu (laryngitida)
  • před a po trhání zubů

Přípravek Septabene sprej se během těhotenství a kojení nedoporučuje používat.


Dávkování

Dospělí a děti od 12 let aplikují každé 2 hodiny 1 - 2 vstřiky 3x až 5x denně. Děti od 6 do 12 let aplikují každé 2 hodiny 1 vstřik 3x až 5x denně.

Pro optimální účinek se nedoporučuje používat přípravek bezprostředně před nebo po čištění zubů. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dní.

Složení

Léčivými látkami jsou benzydamin hydrochlorid (1,5 mg) a cetylpyridin chlorid (5 mg) v jednom ml roztoku.

Pomocnými látkami jsou ethanol (96%), glycerol (E422), glyceromakrogol-hydroxystearát,  dihydrát sodné soli sacharinu (E954), silice máty peprné, čištěná voda.

Upozornění

Použití lokálních přípravků, a to zejména po dlouhou dobu, může vést k senzibilizaci (vznik přecitlivělosti). V takovém případě je třeba léčbu přerušit. Přípravek nesmí být vdechován.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.