Skinoren 200 mg/g krém 30 g

Registrovaný léčivý přípravek

Značka: SKINOREN
Přípravek s kyselinou azelaovou, který pomáhá léčit zánětlivé i nezánětlivé formy akné i u dospělých žen. Zlepšuje celkový stav problematické pleti.
Skladem na e-shopu
nebo okamžitě k rezervaci v 0 lékárnách
389

O produktu

50128691

Přípravek proti akné. Skinoren krém působí proti bakterii (Propionibacterium acnes), která je hlavním činitelem při vzniku akné. Potlačuje také proces rohovatění buněk pokožky, které ucpávají póry pokožky, a tak způsobují vznik komedonů (černých a bílých). Krém obsahuje kyselinu azelaovou, která se vyskytuje na pokožce přirozeně, proto je dobře snášen. Můžete ho používat dlouhodobě, po celý rok.

  • působí protizánětlivě
  • je antimikrobiální
  • reguluje tvorbu a rohovatění kožních buněk

Dávkování

Krém aplikujte na vyčištěnou a vysušenou pokožku. Jemně ho vetřete 2x denně (ráno a večer) na postižené místo v dostatečném množství.

Délka ošetřování přípravkem závisí na vážnosti příznaků Vašeho kožního onemocnění. Je nezbytné užívat Skinoren krém pravidelně po celou dobu léčby. Většinou je výrazné zlepšení akné zřetelné po 4 týdnech. Pro dosažení optimálního účinku používejte Skinoren krém pravidelně po dobu několika měsíců. Pokud nedojde po 4 týdnech ke zlepšení, poraďte se o dalším používání s lékařem.

Složení

Jeden gram krému obsahuje acidum azelaicum 200 mg.

Pomocnými látkami jsou směs glycerol stearátu + cetylstearylalkoholu + cetyl-palmitátu + glyceromakrogol-kokoátů (Cutina CBS), cetylstearyl-ethylhexanoát, propylenglykol, glycerol 85%, kyselina benzoová, glyceromakrogol-stearát, čištěná voda.

Upozornění

Přípravek obsahuje propylenglykol, který může způsobit podráždění kůže, kyselinu benzoovou, která mírně dráždí kůži, oči a sliznice a cetylstearylalkohol, který může způsobit místní kožní reakce (např. kontaktní dermatitidu).

Skinoren krém aplikujte pouze na postiženou oblast. Při aplikaci na obličej, zabraňte kontaktu s očima, ústy a sliznicemi trávicí a dýchací soustavy a pohlavních orgánů. Jestliže k tomu dojde, oči, ústa a/nebo sliznice je třeba okamžitě vymýt dostatečným množstvím vody. Po každé aplikaci krému si umyjte ruce.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.