844 909 909|info@drmax.cz

Strepsils Plus 24 pastilek

Strepsils Plus 24 pastilek

50022366
Registrovaný léčivý přípravek
Více o legislativě
163 Kč
Skladem na e-shopu

Okamžitě k rezervaci ve 54 lékárnách
doručíme do 390 lékáren po celé ČR.

Strepsils plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní). Pro dospělé a děti od 12 let.

Podrobné informace o produktu

Strepsils plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní).

Charakteristika:
Strepsils plus je kombinovaný přípravek. Obsahuje dichlorbenzenmethanol a amylmetakresol, které mají antiseptické účinky a ničí bakterie, způsobující bolesti v krku a záněty ústní dutiny. Lidokain mírní bolesti místním tlumivým působením na nervová zakončení ve tkáních. Pastilky Strepsils plus mohou užívat dospělí a děti od 12 let.

Složení - účinné látky:
Jedna pastilka obsahuje: Dichlorbenzenmethanolum 1,2 mg, Amylmetacresolum 0,6 mg, Lidocaini hydrochloridum 10,0 mg.

Složení - pomocné látky:
Kyselina vinná, dihydrát sodné soli sacharinu, levomenthol, silice máty peprné, badyáníková silice, chinolinová žluť, indigokarmín, prostý sirup, tekutá glukóza.

Indikační skupina:
Otorinolaryngologikum, lokální antiseptikum dutiny ústní a hltanu.

Indikace:
Strepsils plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní). Pastilky Strepsils plus mohou užívat dospělí a děti od 12 let.

Kontraindikace:
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na některou z jeho složek. Pacienti s cukrovkou se musí o vhodnosti užívání přípravku Strepsils plus poradit se svým lékařem. Přípravek není určen dětem do 12 let věku, těhotným a kojícím ženám.

Nežádoučí účinky:
Přípravek je obvykle dobře snášen, výjimečně se mohou vyskytnout alergické reakce, které se mohou projevovat jako kožní vyrážka a pocit pálení v ústech. Při výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a o dalším postupu se poraďte s lékařem.

Interakce:
Účinky přípavku Strepsils plus a účinky dalších léků užívaných k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu se mohou navzájem ovlivňovat. O vhodnosti užívání přípravku zároveň s těmito léky se poraďte s lékařem.

Dávkování:
Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají dospělí a děti nad 12 let Strepsils plus následovně: pastilky se cucají nebo se nechají volně rozplynout v ústech. Pastilky se mohou užívat každé dvě až tři hodiny. V průběhu 24 hodin by se nemělo užívat více než 8 pastilek. Přípravek není určen dětem do 12 let.

Upozornění:
Nepřekračujte stanovenou dávku 8 pastilek denně. Přetrvávají-li příznaky onemocnění déle než 3 dny, nebo se objevuje vyšší teplota, bolesti hlavy, nevolnost nebo zvracení, poraďte se se svým lékařem. Přípravek by neměl být užíván v době těhotenství a kojení. Vzhledem k obsahu sacharózy a glukózy se pacienti s cukrovkou musí o vhodnosti použití přípravku Strepsils plus poradit se svým lékařem. Přípravek není určen pro dlouhodobou léčbu - neměl by být užíván déle než 5 dní. Při předávkování, které je vzhledem k charakteru přípravku velmi nepravděpodobné, nebo při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek by měl být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:
24 pastilek v blistru.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Parametry produktu

Značka Strepsils SUKL název STREPSILS PLUS
Způsob užití Vnitřní Pro koho Od 12 let
Farmakoterapeutická skupina otorinolaryngologika SUKL kód 44219
EAN 5000158103917

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.