516 770 100 | info@drmax.cz | O nás

Strepsils Plus 24 pastilek

Strepsils Plus 24 pastilek

Strepsils Plus 24 pastilek

50022366
Registrovaný léčivý přípravek: Více o legislativě
159 Kč
Skladem na e-shopu

Strepsils plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní). Pro dospělé a děti od 12 let.

Podrobné informace o produktu

Strepsils plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní).

Charakteristika:
Strepsils plus je kombinovaný přípravek. Obsahuje dichlorbenzenmethanol a amylmetakresol, které mají antiseptické účinky a ničí bakterie, způsobující bolesti v krku a záněty ústní dutiny. Lidokain mírní bolesti místním tlumivým působením na nervová zakončení ve tkáních. Pastilky Strepsils plus mohou užívat dospělí a děti od 12 let.

Složení - účinné látky:
Jedna pastilka obsahuje: Dichlorbenzenmethanolum 1,2 mg, Amylmetacresolum 0,6 mg, Lidocaini hydrochloridum 10,0 mg.

Složení - pomocné látky:
Kyselina vinná, dihydrát sodné soli sacharinu, levomenthol, silice máty peprné, badyáníková silice, chinolinová žluť, indigokarmín, prostý sirup, tekutá glukóza.

Indikační skupina:
Otorinolaryngologikum, lokální antiseptikum dutiny ústní a hltanu.

Indikace:
Strepsils plus se užívá k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu (bolesti v krku, chrapot, afty, záněty dásní). Pastilky Strepsils plus mohou užívat dospělí a děti od 12 let.

Kontraindikace:
Přípravek se nesmí používat při přecitlivělosti na některou z jeho složek. Pacienti s cukrovkou se musí o vhodnosti užívání přípravku Strepsils plus poradit se svým lékařem. Přípravek není určen dětem do 12 let věku, těhotným a kojícím ženám.

Nežádoučí účinky:
Přípravek je obvykle dobře snášen, výjimečně se mohou vyskytnout alergické reakce, které se mohou projevovat jako kožní vyrážka a pocit pálení v ústech. Při výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí přestaňte lék užívat a o dalším postupu se poraďte s lékařem.

Interakce:
Účinky přípavku Strepsils plus a účinky dalších léků užívaných k léčbě zánětlivých onemocnění dutiny ústní a hltanu se mohou navzájem ovlivňovat. O vhodnosti užívání přípravku zároveň s těmito léky se poraďte s lékařem.

Dávkování:
Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají dospělí a děti nad 12 let Strepsils plus následovně: pastilky se cucají nebo se nechají volně rozplynout v ústech. Pastilky se mohou užívat každé dvě až tři hodiny. V průběhu 24 hodin by se nemělo užívat více než 8 pastilek. Přípravek není určen dětem do 12 let.

Upozornění:
Nepřekračujte stanovenou dávku 8 pastilek denně. Přetrvávají-li příznaky onemocnění déle než 3 dny, nebo se objevuje vyšší teplota, bolesti hlavy, nevolnost nebo zvracení, poraďte se se svým lékařem. Přípravek by neměl být užíván v době těhotenství a kojení. Vzhledem k obsahu sacharózy a glukózy se pacienti s cukrovkou musí o vhodnosti použití přípravku Strepsils plus poradit se svým lékařem. Přípravek není určen pro dlouhodobou léčbu - neměl by být užíván déle než 5 dní. Při předávkování, které je vzhledem k charakteru přípravku velmi nepravděpodobné, nebo při náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Přípravek by měl být uchováván mimo dosah dětí.

Balení:
24 pastilek v blistru.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.

Kategorie produktu

Parametry

Značka Strepsils
SUKL název STREPSILS PLUS 0,6MG/1,2MG/10MG PAS 24
Farmakoterapeutická skupina otorinolaryngologika
Věk dítěte od 12 let
SUKL kód 44219
EAN 5000158103917

Přílohy

Příbalová informace PDF

Lidé také kupují:

189 Kč
Doplněk stravy
79 Kč 99 Kč
Registrovaný léčivý přípravek
73 Kč 89 Kč
Registrovaný léčivý přípravek

Tento produkt momentálně nelze objednat.

Z důvodu inventury bude možné objednávku vytvořit příští týden.

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost. Omezení se týká jen vybraných produktů.