Strepsils Plus Spray orální sprej 20 ml

Registrovaný léčivý přípravek

Produkt je dočasně nedostupný Tento produkt je vyprodaný a neznáme přesný termín jeho dodání na sklad

209

O produktu

Léčivý přípravek Strepsils Plus spray je určen dospělým a dospívajícím od 12 let. Přípravek kombinuje léčivé látky znecitlivující místo aplikace a látky, které léčí příznaky zánětlivých a infekčních onemocnění dutiny ústní a hltanu, a společně tak uleví od bolesti v krku. Přípravek se nesmí užívat během těhotenství a kojení.

Dávkování

Dospělí a dospívající od 12 let používají na postiženou oblast v dutině ústní nebo hltanu vždy dva vstřiky každé 2 hodiny v případě potřeby. Maximálně mohou v průběhu 24 hodin aplikovat 6 dávek, tj. 12 vstřiků (1 dávka = 2 vstřiky). Sprej se aplikuje nejlépe po jídle. Strepsils Plus Spray může způsobit znecitlivění jazyka při konzumaci horkého jídla a nápojů, proto dbejte opatrnosti. Pokud se do 3 dnů nebudete cítit lépe nebo pokud se Vám přitíží, musíte se poradit s lékařem.

Složení

Léčivými látkami jsou amylmetacresolum (0,286 mg), alcohol dichlorobenzylicus (0,585 mg) a lidocaini hydrochloridum (0,78 mg) v jednom vstřiku.

Pomocnými látkami jsou ethanol 96 % (V/V), monohydrát kyseliny citronové, glycerol, nekrystalizující sorbitol 70 %, sacharin, levomenthol, aroma máty peprné, anýzové aroma, azorubin (E 122), roztok hydroxidu sodného a kyselina chlorovodíková 25 % (k úpravě pH), čištěná voda.

Upozornění

Pokud máte průduškové astma, poraďte se s lékařem o vhodnosti používání přípravku Strepsils Plus Spray. Přípravek obsahuje ethanol, azorubin, nekrystalizující sorbitol. Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 mg v jedné dávce. Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se s ním, než začnete tento léčivý přípravek používat.  Azorubin (E122) může způsobit alergické reakce.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.