Sunar Expert Allergy Care 2 700 g

Potravina pro zvláštní lékařské účely

Skladem na e-shopu

519

Cena za 1 kg: 741 Kč

O produktu

Speciální pokračovací kojenecká výživa pro děti s alergií na kravské mléko. Alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) je u dětí do 3 let nejčastější formou potravinové alergie. Projevuje se zpravidla podrážděním kůže, svěděním, kopřivkou, někdy i zvracením nebo průjmem. Právě pro děti trpící alergií na bílkovinu kravského mléka byl vyvinut Sunar Expert Allergy Care 2 s unikátní recepturou, která obsahuje extenzivně štěpenou (hydrolyzovanou) bílkovinu a významně snižuje riziko alergické reakce. Vhodné od ukončeného 6. měsíce.

Hlavní vlastnosti:

  • pro děti s alergií na kravské mléko
  • snižuje riziko alergické reakce u kojenců s prokázanou alergií na bílkovinu kravského mléka
  • vhodné od ukončeného 6. měsíce

Složení

Maltodextrin, rostlinné oleje (sójový, kokosový, slunečnicový, palmový, olej z Mortierella alpina), hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), hydrolyzovaný kasein (z mléka), emulgátor (estery mono a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou, sójový lecitin), vápenaté soli kyseliny orthofosforečné, vápenaté soli kyseliny citronové, rybí olej, chlorid hořečnatý, chlorid vápenatý, draselné soli kyseliny orthofosforečné, draselné soli kyseliny citronové, L-askorban sodný, hydroxid draselný, chlorid draselný, hydroxid vápenatý, chlorid cholinu, taurin, inositol, síran železnatý, cytidin 5´-monofosforečnan sodný (CMP), síran zinečnatý, uridin 5´-monofosforečnan sodný (UMP), L-karnitin, DL-alfa tokoferyl acetát, L-fenylalanin, L-tryptofan, retinyl acetát, nikotinamid, adenosin 5´-monofosforečnan sodný (AMP), cholekalciferol, guanosin 5´-monofosforečnan sodný (GMP), D-pantothenát vápenatý, inosin 5´-monofosforečnan sodný (IMP), kyanokobalamin, síran měďnatý, fytomenadion, thiamin hydrochlorid, riboflavin, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, jodid draselný, kyselina listová, seleničitan sodný, D-biotin.

Použití

Z 90 ml vody a 3 odměrek prášku připravíte 100 ml obnoveného mléka. Při přípravě používejte pouze přiloženou odměrku. Neměňte poměr prášku a vody. Pro každé krmení používejte vždy čerstvě namíchanou porci. Nespotřebovanou porci neuchovávejte a znovu nepodávejte. Připravené mléko ihned spotřebujte - nejdéle do 1 hodiny. Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.Díky štěpené bílkovině je chuť mléka mírně nahořklá, což není na závadu. Plná odměrka obsahuje 4,5 g Sunaru expert Allergy Care 2 a odpovídá 22,2 kcal.

  • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte do vařící vody na 10 minut.
  • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
  • Naplňte odměrku vrchovatě práškem, přebytek zarovnejte ostřím nože a vsypte do lahve požadovaný počet odměrek (viz dávkovací tabulka). Dobře zavřete a důkladně protřepejte, až se prášek rozpustí. Používejte vždy pouze přiloženou odměrku.
  • Před podáváním dítěti si zkontrolujte na vnitřní straně zápěstí, že teplota mléka není vyšší než 37–40 °C.
  • Připravenou porci ihned podávejte.

Upozornění

Kojení je pro novorozence a kojence nejlepší způsob výživy. Sunar Expert Allergy Care 2 je pokračovací kojenecká výživa určená jako součást smíšené stravy pro kojence od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni a není vhodný jako jediný zdroj výživy. Sunar Expert Allergy Care 2 není určen jako náhrada mateřského mléka v prvních 6 měsících života dítěte. Sunar Expert Allergy Care 2 používejte pouze pod lékařským dohledem. Pro zdraví kojenců je důležité správné dodržování návodu k přípravě. Jakékoliv další dotazy ohledně přípravy a dávkování konzultujte s ošetřujícím lékařem. O zavádění vhodných prvních příkrmů se rovněž poraďte s ošetřujícím lékařem s ohledem na zdravotní stav a celkový vývoj dítěte.

Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce. Po přípravě každé dávky balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.