Potravina pro zvláštní lékařské účely

Sunar Expert Allergy Care+ 2 700 g

Značka: SUNAR
 • Sunar Expert Allergy Care+ 2 je speciální pokračovací kojenecká výživa pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka. Obsahuje hydrolyzovanou bílkovinu.
569

Cena za 1 kg: 813 Kč

FKSP
Produkt lze uhradit kartou FKSP Edenred card

O produktu: Sunar Expert Allergy Care+ 2 700 g

50123872

Úvod

Speciální pokračovací kojenecká výživa pro děti trpící alergií na bílkovinu kravského mléka (ABKM). Sunar Expert Allergy Care+ 2 700 g obsahuje extenzivně štěpenou – hydrolyzovanou bílkovinu, která významně přispívá ke snížení alergické reakce. Pro kojence od ukončeného 6. měsíce.

Hlavní vlastnosti:

 • při alergii na bílkovinu kravského mléka
 • obsahuje extenzivně štěpenou bílkovinu
 • od ukončeného 6. měsíce

Více než 80 let výzkumu

Sunar s láskou pečuje o dětská bříška více než 80 let. Tato receptura byla vyvinuta experty z Hero Institute for Infant Nutrition, kteří spolupracují s předními zahraničními vědeckými odborníky na výživu, nemocnicemi a univerzitami.


Složení

Maltodextrin, rostlinné oleje (kokosový, slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, palmový, sójový), hydrolyzovaná syrovátková bílkovina (z mléka), hydrolyzovaný kasein (z mléka), emulgátor (estery mono a diglyceridů mastných kyselin s kyselinou citronovou), vápenaté soli kyseliny fosforečné, rybí olej, vápenaté soli kyseliny citronové, sójový lecitin, draselné soli kyseliny fosforečné, chlorid hořečnatý, chlorid draselný, olej z Mortierella alpina, cholin-chlorid, hydroxid vápenatý, kyselina L-askorbová, L-fenylalanin, chlorid vápenatý, hydroxid draselný, L-tryptofan, L-thyrosin, taurin, síran železnatý, inositol, síran zinečnatý, L-karnitin, cytidin 5'-monofosforečnan (CMP), sodná sůl uridin 5'-monofosforečnanu (UMP), retinyl acetát, cholekalciferol, citronan sodný, adenosin 5'-monofosforečnan (AMP), sodná sůl inosin 5'-monofosforečnanu (IMP), sodná sůl guanosin 5'-monofosforečnanu (GMP), síran měďnatý, kyanokobalamin, síran manganatý, DL-alfa tokoferyl acetát, jodid draselný, kyselina listová, seleničitan sodný, fytomenadion, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, D-biotin, riboflavin,pyridoxin-hydrochlorid, thiamin-hydrochlorid. Alergeny: Mléko, sója, rybí olej.


Použití

 • Pečlivě si umyjte a osušte ruce. Vysterilizujte dudlík, lahev a kroužek tak, že je ponoříte na 10 minut do vařící vody.
 • V jiné nádobě převařte pitnou vodu vhodnou pro kojence a nechte ji vychladnout přibližně na 40 °C. Vlijte požadované množství do vysterilizované lahve (viz. dávkovací tabulka). Nespotřebovanou převařenou vodu již pro další přípravu mléka nepoužívejte.
 • Naplňte odměrku vrchovatě práškem, přebytek zarovnejte ostřím nože a vsypte do lahve požadovaný počet odměrek (viz dávkovací tabulka). Dobře zavřete a důkladně protřepejte, až se prášek rozpustí. Používejte vždy pouze přiloženou odměrku.
 • Nikdy nepřidávejte více odměrek, než je stanoveno, ani cokoliv jiného. Neměňte poměr prášku a vody.
 • Před podáváním zkontrolujte teplotu mléka na vnitřní straně zápěstí a ihned podávejte.
 • Vždy podávejte pouze čerstvě namíchanou porci. Připravenou porci spotřebujte nejdéle do 1 hodiny. Nespotřebovanou porci dále neuchovávejte a znovu nepodávejte.
 • Po přípravě každé dávky otevřené balení vždy pečlivě uzavřete a uložte na suchém a tmavém místě. Nevkládejte dovnitř vlhkou odměrku. Obsah otevřeného balení spotřebujte do 4 týdnů.
 • Skladujte na suchém a tmavém místě při teplotě do 24 °C v dostatečné vzdálenosti od tepelných zdrojů. Neskladujte v chladničce.

Dávkování

Jedná se o orientační doporučené dávkování. Protože každé dítě má jiné potřeby, konzultujte dávkování se svým pediatrem. Plná odměrka obsahuje 4,5 g prášku.

Věk kojence

Počet mléčných porcí na den (24 h)

Doporučené množství mléka na den

6–8 měsíců

5

1000

9–10 měsíců

4

800

11–12 měsíců

2-3

min. 500

Příprava jedné porce

 

Voda (ml)

Počet zarovnaných odměrek

Množství obnoveného mléka (v ml)

180

6

200

180

6

200

180

6

200


Upozornění

Sunar Expert Allergy Care+ 2 je mléčná kojenecká výživa v prášku určená pro kojence od ukončeného 6. měsíce, pokud nemohou být kojeni a má být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy. Sunar Expert Allergy Care+ 2 musí být používán pouze pod lékařským dohledem. Potravina pro zvláštní lékařské účely. Není určen jako náhrada mateřského mléka v prvních 6 měsících života kojence. Rozhodnutí o zahájení podávaní příkrmů, včetně výjimky z pravidla věku 6 měsíců, by mělo být přijímáno jen na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy a farmacie a v závislosti na individuálních potřebách kojence. Pro zdraví dítěte je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Dohlédněte na hygienu prvních zoubků.

Důležité upozornění: Pro výživu kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let věku dítěte. 


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.