Lékárenská síť Dr. Max (ČR) mění vedení

3. 2. 2023 · 2 minuty čtení

Po téměř desetiletém působení odchází z čela největší lékárenské sítě v ČR Daniel Horák.

Praha, 3. února 2023 – Na základě dohody s vedením Dr. Max Group se Ing. Daniel Horák rozhodl ukončit své působení ve funkci CEO společnosti Česká lékárna holding, která provozuje tuzemskou síť lékáren Dr. Max, ke konci února 2023. Jméno jeho nástupce bude oficiálně oznámeno v následujících týdnech. Daniel Horák se stal generálním ředitelem ČLH v říjnu 2013.

V čele největší tuzemské lékárenské sítě se zasadil o upevnění jejího postavení na trhu. Dnes síť Dr. Max představuje jedničku jak mezi klasickými, tak i mezi on-line lékárnami. Její klientský program je se svými cca 4,8 miliony členů nejúspěšnějším věrnostním systémem v ČR. Do období působení Daniela Horáka v čele ČLH spadá např. i otevření dvou generací centrálních lékárenských laboratoří, které představují naprosto unikátní investici svého druhu u nás, a také rozmach projektu vlastní značky Dr. Max.

Během svého působení zúročil Daniel Horák i předchozí bohaté manažerské zkušenosti z vedoucích pozic řady významných firem. Před samotným nástupem k ČLH zastával pozici country manažera společnosti Johnson & Johnson pro Českou a Slovenskou republiku. Před tím působil ve vedoucích pozicích společností Pfizer PCH, Boots Healthcare a Procter & Gamble.

 

Leonardo Ferrandino

Dr. Max Group, President and Group CEO

 

Kontakt: Michal Petrov, tiskový mluvčí, 777 923 449

Foto v tiskové kvalitě na vyžádání