Lékárny Dr. Max v neděli otevřeny v každém kraji i okrese

29. 10. 2020 · 1 minuta čtení

I když se z nařízení vlády v neděli 1. listopadu 2020 neotevřou maloobchodní provozovny, lékárny k dipozici pacientům budou. Síť Dr. Max, která je s přibližně 470 pobočkami nejrozsáhlejší v České republice, zajistí i v tento den dostupnost při poskytování lékárenské péče.

„V každém krajském a okresním městě otevřeme přinejmenším jednu lékárnu, která bude mít otevřeno minimálně od osmi hodin ráno do dvou odpoledne,“ upřesňuje ředitel provozu Dr. Max David Mendl, „někde jich bude otevřeno i víc, abychom zajistili péči v příznivé dojezdnosti a lokálně může provozní doba otevřených lékáren končit i později než ve 14:00.“

Primárně budou v neděli fungovat lékárny Dr. Max provozované v areálech obchodních center Kaufland. Jestliže takový v dané lokalitě není, pak péči zajistí dopravně nejdostupnější lékárna ve městě. Na v neděli uzavřených lékárnách bude síť Dr. Max vývěskou informovat o nejbližší otevřené pobočce, která je pacientům k dispozici. V Praze na Vítězném náměstí a v Brně v paláci Padowetz (v ulici Bašty) budou standardně otevřeny lékárenské pohotovosti fungující v non-stop režimu. V hlavním městě tak například mohou pacienti v neděli využít služeb hned tří lékáren Dr. Max.