Registrovaný léčivý přípravek

Travel-gum 20 mg 10 léčivých žvýkacích gum

Značka: TRAVEL-GUM

Léčivý přípravek Travel-Gum 20 mg léčivé žvýkací gumy ulevují od nevolnosti a zvracení na cestách autem či jinými dopravními prostředky. Vhodné pro dospělé a dospívající od 15 let.

135
Doprava zdarma při nákupu nad 399 Kč. Platné do 28.7.2024.

O produktu: Travel-gum 20 mg 10 léčivých žvýkacích gum

50164546

Úvod

Léčivé žvýkací gumy Travel-Gum 20 mg se užívají k léčbě cestovní nevolnosti a zvracení (tzv. kinetóza - nevolnost a zvracení při cestování silničními dopravními prostředky, vlakem, letadlem nebo lodí). Žvýkáním se účinná látka vstřebává z úst rovnou do krve, účinkuje proto i tehdy, když k nevolnosti či zvracení už došlo. Účinek nastupuje za 15–30 minut. Užívání je velmi jednoduché, nemusí se zapíjet ani polykat. Přípravek je určen pro dospělé a mladistvé od 15 let.


Dávkování

Travel-gum léčivé žvýkací gumy se žvýkají 15–30 minut před plánovanou cestou a to 10 minut. Po 10 minutách se vyplivne. Další žvýkací gumu je možné užít nejdříve po 6 hodinách. Její účinek trvá 1-3 hodiny. Maximální počet je 6 žvýkacích gum denně. Jestliže se do doby 1 hodiny příznaky onemocnění nezlepší nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.


Složení

Léčivou látkou je dimenhydrinatum 20 mg v 1 perorální gumě.

Pomocnými látkami jsou: Dihydrogenfosforečnan draselný, upravený montánní vosk, povidon 25, dihydrát sodné soli sacharinu, aspartam, methakrylátový kopolymer typ E, methakrylátový kopolymer typ B, methakrylátový kopolymer typ S, roztok methakrylátového kopolymeru S 12,5 %, oxid titaničitý, tekutá glukosa, koloidní bezvodý oxid křemičitý, levomenthol, bílý vosk, makrogol 6000, magnesium-stearát, oxid hořečnatý, aroma máty peprné, dextrin, čípkový základ E 85, uhličitan vápenatý, glukosa, mastek, sorbitol, sacharóza, žvýkačková masa.


Upozornění

Přípravek může nepříznivě ovlivnit činnost vyžadující zvýšenou pozornost, koordinaci pohybů a rychlé rozhodování (např. řízení motorových vozidel, obsluha strojů, práce ve výškách apod.). Řidiči by neměli tento přípravek užívat. Přípravek obsahuje sorbitol, glukózu a sacharózu, nutno vzít v úvahu při nesnášenlivosti některých cukrů. Dále obsahuje aspartam, který je zdrojem fenylalaninu.

LÉČIVÝ PŘÍPRAVEK, ČTĚTE POZORNĚ PŘÍBALOVÝ LETÁK.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.