Zdravotnické prostředky

Urgo Hojení puchýřů diskrétní hydrokoloidní náplast 5 ks

Značka: URGO
 • Urgo Hojení puchýřů diskrétní hydrokoloidní náplast podporuje hojení puchýřů a úlevu od bolesti. Speciálně navržené pro ženy do otevřených bot a lodiček.
149

O produktu: Urgo Hojení puchýřů diskrétní hydrokoloidní náplast 5 ks

50039715

Úvod

Urgo Hojení puchýřů diskrétní hydrokoloidní náplast 5 ks účinkuje jako skutečná druhá kůže – uleví od bolesti ihned po její aplikaci. Hydrokolodní vrstva náplasti při kontaktu s puchýřem vytvoří ochranný gel, který napomáhá obnově kůže, izoluje ránu od tlaků, tření a podporuje hojení. Náplasti jsou speciálně navržené pro ženy do otevřených bot a lodiček. Díky odolnosti proti vodě zůstávají na místě i během každodenního koupání či sprchování. Balení obsahuje 5 kusových náplastí 34 x 59 mm.

Hlavní vlastnosti:

 • ultra diskrétní (použití je vhodné i do velmi otevřených bot)
 • pohodlí aplikace a nošení
 • dobrá přilnavost 
 • úleva od bolesti
 • podpora hojení

Použití

 1. Puchýř nepropichujte.
 2. Puchýř a jeho okolí omyjte vodou a mýdlem a vydezinfikuje antiseptickým roztokem (bez alkoholu), bez ohledu na to, jestli je puchýř prasklý či nikoli. Osušte sterilní gázou nebo nechte uschnout.
 3. Sejměte průhledný ochranný film (strana označená šipkami).
 4. Náplast ohřejte mezi dlaněmi, aby byla ohebnější, a sejměte ochrannou ozdobnou vrstvu.
 5. Umístěte náplast středovou částí na puchýř.
 6. Jemně uhlaďte a přitlačte náplast, aby se lépe přilepila. 

Náplast nemá být ponechána na ráně déle než dva až tři dny. Pokud se sama neodlepí, je třeba ji odstranit. Podle pokynů k použití nalepte novou náplast.


Upozornění

Náplasti nestříhejte. Náplasti jsou určené k jednorázovému použití, nalepenou náplast nepřemisťujte a nepoužívejte opakovaně (riziko infekce). 

Hydrokoloidní náplasti tvoří při kontaktu s tekutinami vytékajícími z rány vlhký bílý gel. Pokud po sundání zůstanou na kůži lepkavé zbytky hydrokoloidní hmoty, doporučuje se namočit oblast do vody. Lepivá voda nabobtná, uvolní se a odpadne.

V následujících situacích náplast nepoužívejte či neodlepujte nalepenou náplast a poraďte se s lékařem:

 • pokud se puchýř zhorší nebo nezlepší po šesti dnech léčby
 • pokud jsou přítomny projevy infekce (zčervenání, bolest, teplo, otok kolem rány, hnis atd.)
 • pokud máte jakékoli pochyby nebo nepříjemné pocity

Diabetici by měli hydrokoloidní náplast používat pouze pod dohledem lékaře či zdravotní sestry. Nepoužívejte náplast déle než 30 dnů bez přerušení. Uchovávejte náplasti v původním obalu. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti (uvedené na krabičce).

Náplasti mohou samostatně používat dospělí a dospívající od 16 let, mladší děti mohou náplasti používat pod dohledem dospělé osoby.

ZDRAVOTNICKÝ PROSTŘEDEK, ČTĚTE PEČLIVĚ NÁVOD K POUŽITÍ A INFORMACE O BEZPEČNÉM POUŽÍVÁNÍ.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.