Kontryhelový čaj (9)

Seřadit podle
bylinný čaj 20x1,5 g
Porcovaný bylinný čaj s kontryhelem.
nálevové sáčky 20x1,5 g
5.0
(1)
Pomáhá udržovat normální komfort před i během menstruačního cyklu.
bylinný čaj sypaný 50 g
Kontryhel podporuje normální průběh menstruace.
Kontryhel napomáhá menstruačnímu komfortu a podporuje normálnímu trávení.
sypaný čaj 250 g
Přispívá k navození komfortu v období před a při menstruaci.
1.0
(1)
Kontryhel zmírňuje nepříjemných projevy spojené s menstruací.
Sypaný čaj obsahuje kontryhelovou nať, která přispívá k menstruačnímu a menopauzálnímu komfortu.
sypaný čaj 50 g
Sypaný bylinný čaj obsahuje nať kontryhele (Alchemillae herba).
Kontryhel pomáhá zachovat pohodu před a během menstruace.
Kontryhelový čaj

Kontryhelový čaj

Kontryhel obecný (Alchemilla vulgaris), lidově nazývaný také alchemilka nebo husí nožka, patří mezi bylinky tradičně užívané pro mírnění ženských obtíží. Kontryhel obecný pomáhá zajistit menstruační komfort, přispívá k normálnímu trávení a normálnímu stavu svalů a kloubů. Kontryhel zelenožlutý (Alchemilla  xanthochlora) přispívá k normální činnosti cévní soustavy (např. při pocitech těžkých nohou) a k normální funkci dýchacího systému.

Kontryhelový čaj

K přípravě kontryhelového čaje se používá sušený list a kvetoucí nať kontryhele obecného. Kontryhel obsahuje vysoké množství tříslovin, silice, hořčiny, flavonoidy a další látky. Kontryhel uvolňuje křeče hladkého svalstva – má spasmolytické účinky, díky obsahu tříslovin má také stahující (adstringentní) účinky.

Kdy pít kontryhel

Kontryhelový čaj (2 lžičky sušené byliny na šálek vody, 2x denně, neslazený) se pije při velmi silné menstruaci nebo v klimakteriu. Kontryhel na menstruaci: pro menstruační komfort se doporučuje pít kontryhelový čaj 2x denně 10 dní před začátkem menstruace až do jejího skončení. Vzhledem k vysokému obsahu tříslovin se stahujícími účinky je kontryhel vhodný též při průjmu nebo zevně k výplachům úst nebo na obklady. Kontryhel jako typicky ženská bylina bývá doporučován jako podpůrný prostředek při snaze o otěhotnění nebo k posílení dělohy před porodem.