Kopřivový čaj

  (7)
Seřadit podle
 • Apotheke Kopřiva dvoudomá čaj

  nálevové sáčky 20x1,5 g
  5.0
  (1)
  Kopřiva pomáhá udržovat normální funkci močového ústrojí.
 • Wolfberry Kopřiva

  bylinný čaj sypaný 50 g
  Má blahodárné účinky na lidské tělo, používá se v kuchyni i v kosmetice.
 • Kopřiva přispívá k normální činnosti močové soustavy a prostaty.
 • Bylinný čaj s natí kopřivy pro podporu činnosti ledvin a očistnou kúru.
 • Kopřiva podporuje normální funkci vylučovací soustavy a imunitní systém.
 • Kopřiva podporuje normální funkci vylučovací soustavy a imunitní systém.
 • Bylinný sypaný čaj obsahuje sušenou kopřivovou nať.
  Kopřivový čaj

  Kopřivový čaj

  Kopřiva dvoudomá (Urtica diotica) je jednou z nejběžnějších rostlin, na kterou v české přírodě narazíte. Známá je především svými žahavými vlastnostmi, na druhou stranu je i velmi všestrannou léčivkou, s mnohými benefity pro lidský organismus. Svědivé a pálivé účinky se při sušení nebo po uvaření vytrácejí, proto se jich při konzumaci kopřivového čaje, šťávy nebo prášku nemusíte obávat. Kopřivový čaj je velmi oblíbenou součástí detoxikačních kúr.

  Kopřivový čaj a co obsahuje

  Kopřivový čaj obsahuje sušené listy a nať kopřivy dvoudomé. Nať a listy kopřivy jsou bohaté na chlorofyl, obsahují vitaminy skupiny B (B2 a kyselinu panthotenovou,) dále vápník, železo, draslík, sodík, sloučeniny síry, přítomny jsou také kyseliny křemičitá a mravenčí. Zjištěna byla také přítomnost serotoninu, acetylcholinu a histaminu.

  Kopřivový čaj – účinky kopřivy

  Kopřiva podporuje normální činnost ledvin a vylučování, příznivě ovlivňuje vylučování vody z organismu, přispívá k normálnímu stavu kloubů, má pozitivní vliv na normální funkci prostaty, podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému, podporuje normální funkce dýchacího systému, podporuje přirozenou obranyschopnost, osvěžuje tělo.

  Kopřivový čaj – nežádoucí účinky

  Kopřivový čaj se pije 1-2x denně, vzhledem k močopudným účinkům raději v průběhu dne, ne na noc.  Doporučené dávkování by nemělo být překročeno. Nepoužívejte při přecitlivělosti na kopřivovou nať. Kopřivový čaj není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Pitná kúra může trvat maximálně 10 dní, nejdříve po 3 týdnech je možno kúru opakovat.

  Pro povzbuzení organismu můžete kromě kopřivového čaje vyzkoušet také přírodní kopřivovou šťávu nebo zařadit do jídelníčku listy kopřivy v prášku. Kopřivový prášek je možné přidávat do smoothies, do salátů, polévek nebo kaší.

  Kopřiva ve vlasové kosmetice.

  Kopřiva se používá také v kosmetice, kopřivový šampon a kopřivová voda se používají např. při nadměrnému maštění vlasů. Kopřivová voda je vhodná k masáži vlasové pokožky, která je podpůrným prostředkem pro růst vlasů.