Baobab

  (6)
Seřadit podle
 • Přirozeně bezlepková kaše s ovocem a plodem baobabu. Bez přidaného cukru.
 • Vyvážená snídaně s chutí exotického ovoce. Pro den plný energie.
 • NATU Baobab BIO

  prášek 80 g
  Prášek z plodů baobabu poskytuje vitamin C a vlákninu.
 • 5.0
  (1)
  Přirozeně bezlepková kaše s ovocem a plodem baobabu. Bez přidaného cukru.
 • Obsahuje vitamin C a má svěží lehce citrusovou chuť.
 • Prášek ze sušených plodů zpracovaný šetrným způsobem v BIO a RAW kvalitě.
  Baobab

  Baobab

  Mezi superpotravinami si vydobyl své místo i baobab označovaný někdy jako superovoce. V našich podmínkách je dostupný především prášek z usušené dužiny plodů baobabu.

  Co je to baobab?

  Baobab (lat. Adansonie) je majestátní a uctívaný strom přezdívaný jako posvátný strom života, král Afriky, symbol dlouhověkosti nebo strom vzhůru nohama. Jedná se o mimořádně odolný a dlouhověký strom, který se dožívá 1 000 až 2 000 let, má nápadně silný kmen a rozložitou zploštělou korunu. Roste v oblastech, kde jsou typická dlouhá období sucha. Domácí je především v Africe, dále na Madagaskaru nebo v Austrálii. Baobab má všestranné využití, konzumuje se dužina z plodů, ze semen se získává olej, ze slupek plodů se vyrábí tabák, z vláken z kmene a oplodí se vyrábějí provazy, kmeny stromů slouží jako zásobárny na vodu nebo jako přístřešky.

  Co obsahuje baobab?

  Plody baobabu mají svěží, lehce citrusovou chuť. Dužnina velkých plodů baobabu je zdrojem vlákniny, která je důležitá pro trávení.

  baobab dále obsahuje množství vitaminu C, jednoho z nejdůležitějších a nejvšestrannějších vitaminů. K pokrytí denní potřeby vitaminu C (70 g) stačí asi jedna čajová lžička prášku. Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému, ke snížení míry únavy a vyčerpání, k normální činnosti nervové soustavy a správné psychické činnosti, k normální tvorbě kolagenu, který je součástí krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů, dále přispívá k normálnímu energetickému metabolismu, přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem a napomáhá vstřebávání železa. V plodech baobabu najdeme také vitaminy skupiny B, vápník, železo a draslík.

  Jak používat baobab?

  Prášek získaný se sušených plodů baobabu se přidává do smoothies, kaší, džusů nebo ovocných salátů.

  Baobab v e-shopu Dr. Max

  Sušený prášek z dužniny baobabu přináší např. Natu Baonab Bio v raw kvalitě nebo Naturalis Baobab Bio. Ochutnat můžete také kaše s obsahem baobabu v řadě oblíbených příchutí, jako je malina, višeň či ostružina.