Doplněk stravy

Dr. Popov Zelený jíl 280 g

Značka: DR.POPOV

100% přírodní zelený jíl, skvělý pro vnitřní i zevní použití (obklady, pleťové masky, koupele, zábaly na vlasy). Má schopnost absorbovat nahromaděné škodlivé látky, vylučovat je z těla a přitom se v organismu nevstřebává.

259

Cena za 1 kg: 925,00 Kč

Doprava zdarma při nákupu nad 1 500 Kč. Limit pro přihlášené je 399 Kč.

O produktu: Dr. Popov Zelený jíl 280 g

50031712

Úvod

Zelený jíl (Solum Fullonum) je minerál pocházející z rozkladu živce. Je dolován z velkých hloubek, a proto je velice čistý - neobsahuje žádné zbytky pesticidů ani herbicidů. Neobsahuje žádné chemické a konzervační látky, jedná se o 100% přírodní produkt. Je sušený na slunci a je bez chuti a zápachu. Po staletí se používá v kosmetice, ale také v péči o zažívací trakt: dokáže absorbovat nahromaděné škodlivé látky, vylučovat je z těla, a přitom se v organismu nevstřebává.

Hlavní vlastnosti:

  • 100% přírodní zelený jíl
  • velice čistý, debakterizovaný, superventilovaný
  • vnější použití: masky, zábaly
  • vnitřní použití: absorbuje škodliviny, pomáhá je vyloučit z těla
  • bez chuti a zápachu

Složení

Přírodní zelený jíl (v prášku).

Zelený jíl obsahuje celou řadu minerálních látek. Průměrné složení zeleného jílu je takové:
slída (49-58%), vápník (7-13%), hliník (1-5%), železo (2-5%), draslík (0,1-3%), sodík (0,06-1,5%), titan (0,02-0,7%), mangan (0,03-0,2%), hořčík (1-5%), olovo (méně než 0,01%), vlhkost (1-7%)


Použití

Zevně se zelený jíl používá na obklady a pleťové masky při akné, k prohřátí při revmatizmu, do koupele a jako zábal na vlasy. Zelený jíl rozmíchejte s vodou nebo olivovým olejem v porcelánové či skleněné nádobě (vyvarujte se kovu), dokud nezískáte dobře roztíratelnou pastu. Z ní můžete připravit teplé nebo studené obklady, které aplikujte přímo na pokožku. Zelený jíl můžete rozmíchat také s jinými esenciálními oleji, např. se šalvějí, rozmarýnem, tymiánem či propolisem. Běžná doba aplikace je 30 minut.

Vnitřně: 3 g zeleného jílu (tj. 1 zarovnaná kávová lžička) rozmíchejte ve 100 ml vody a nechte několik hodin louhovat. Po vylouhování vypijte. Zelený jíl užívejte 1x denně - pijte pouze výluh, nikoliv sedlinu. 


Upozornění

Zelený jíl (při vnitřním užívání) není vhodný pro děti, těhotné, kojící ženy nebo pro osoby užívající léky. Neužívejte ho déle než tři týdny. Zelený jíl uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte ho mimo dosah dětí. Zelený jíl neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Doplněk stravy.


Upozornění: obrázky mají pouze informativní charakter.