Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Aknemycin v oku

    Dotaz z 30. 4. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, při aplikaci Aknemycinu 20 mg/g kožního roztoku se mi trocha dostala do oka. Oko jsem ihned vypláchl vodou, pálení rychle ustoupilo a nevnímám žádné pálení a oko normálně vidí. Pro jistotu se chci zeptat, zda je třeba další postup nebo návštěva lékaře. Děkuji.
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    Aknemycin se nesmí dostat do očí (oční víčka, spojivka) a na sliznice. Pokud se tak náhodou stane, je třeba ihned postižené místo opláchnout velkým množstvím vody. Pokud byste pociťovala nějaký diskomfort, je vhodné navštívit lékaře.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Nejnovější otázky v poradně