Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Antikoncepce

    Dotaz z 30. 10. 2016 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý večer, chtěla chtěla jsem se vás zeptat, je mi 16 let a beru 2 měsíc antikoncepci BELARU a teď čtu, že v mém věku je vhodná vysokohormonální antikoncepce.. ale nikde nemůžu najít jestli je belara vysokohormonální, nebo ne? Ještě jsem se chtěla zeptat( spíš se uklidnit) když se spozdím v braní kolem 5ti minut.. to nevadí, že? Všude píši, že vadí více jak 12h? A poslední dotaz kouření elektronické ccigarety nesnižuje účinnost? Moc děkuji za odpověď
    Mgr. Daniela Vondráčková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Daniela Vondráčková
    Dobrý den, ve výběru antikoncepce důvěřujte gynekologovi, musí brát do úvahy víc faktorů (Váš zdrav.stav, věk, akné, kouření,...). Důležité je, aby tato dávka hormonů udržela cyklus a nešpinila jste nepravidelně během cyklu. Tablety je potřeba užívat pravidelně ve stejnou denní dobu (na minutach opravdu nezáleží). Nepíšete, jestli kouříte náplň s nikotinem nebo bez. Například riziko srdečního infarktu je u kuřaček, které užívají antikoncepci, dvakrát vyšší než v případě, že žena „jen“ kouří, ale neužívá žádný druh hormonální antikoncepce. Riziko se také zvyšuje s věkem a ženy starší 35 let, které kouří, by neměly perorální antikoncepci používat. Nikotin teda nesnižuje účinek HA, ale zvyšuje riziko některých onemocnění. Hezkou neděli přeji, Daniela

    Nejnovější otázky v poradně