Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Bezpečnost dlouhodobého užívání éterických olejů u dětí

    Dotaz z 24. 10. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, syn (1,5) již s námi rok, každou noc, celou, nepřímo inhaluje z difuzeru éterické oleje (eukalypt, tea tree,...), může mu to nějak ublížit? Popřípadě může mit z toho do budoucna nějaké následky (astma)? Nebo by se to projevilo hned? Máme z toho úplně hrůzu, zdajsme mu neublížili.Děkuji
    Mgr. Tereza Juhasz
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Tereza Juhasz

    Dobrý den,

    kojenci a batolata mají velmi citlivé dýchací cesty a imunitní systém. Některé éterické oleje mohou dráždit dýchací cesty, u velmi citlivých dětí mohou přispět k rozvoji přecitlivělosti nebo alergické reakce, pokud se používají dlouhodobě a ve velké intenzitě. 

    Pokud dítě neprojevovalo žádné akutní reakce, je velmi nepravděpodobné, že by utrpělo jakékoliv poškození. Pokud byste pozorovali jakékoli obtíže a dráždění, je vhodná konzultace s lékařem. 

    Místnost kde se používá difuzér by měla být větraná. Difuzér by neměl být používán přes noc. Je vhodné volit směsi vhodné pro děti. 

    S přáním hezkého dne Tereza Juhász 

    Podobné dotazy

    • Polykání sperma při kojen?Ano nebo ne?

      Přítelkyně ráda polyká me sperma.Pry ji moc chutná, uklidňuje a cítí se lépe.Rekl bych, že je to na ní poznat ale opravdu polykání sperma má takový blahodárný účinek?Mám velké množství sperma a zajímá mě...

    Nejnovější otázky v poradně