Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Biseptol a astma

    Dotaz z 29. 10. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem astmatik, ale dostala jsem Biseptol. V příbalové informaci je upozornění na vysokou opatrnost v případě teto kombinace diagnózy a léčiva. Mohu tedy lék brat? Mám něco dodržovat? A jaké je maximálně dávkování? Dekuji.
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

     Dobrý den,

    pokud lékař o astmatu ví a určil, že benefit podávání překračuje možná rizika, užívání bych se neobávala. Dospělí a dospívající od 12 let: obvykle 160 mg trimethoprimu a 800 mg sulfamethoxazolu 2krát denně v intervalu 12 hodin (2krát denně 2 tablety 400 mg/80 mg). U závažných infekcí lze podat vyšší dávku, maximálně však 240 mg trimethoprimu a 1200 mg sulfamethoxazolu 2krát denně (3 tablety 400 mg/80 mg 2krát denně).

    S přáním hezkého dne.

    Kvapilová Radka

    Podobné dotazy

    • antibiotika a probiotika

      Dobrý den biseptol beru už třetí den je tedy normální že stále ne-li více obzvlášť v noci přetrvává dusivy kasel ,kašel je dost silný jakoby laryngitida nebo astma. A můžu preventivně již teď s...

    • suchý kašel

      Dobrý den prosím o radu-šimrá mě v krku to mě dráždí ke kašli projde mi to nosem začnu smrkat dál mi to projde do očí a ty mi slzí a začnu kýchat,užívám Desloratadine,Alvesco inhalátor,Femoston...

    • antibiotika a spray astma

      dobrý den ještě bych se chtěla zeptat zda můžu k biseptolu brát spray na astma atrovent?strašně se dusim a nevím co si na to vzít a mám sprej.

    Nejnovější otázky v poradně