Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Bolí mě kloub

    Dotaz z 10. 9. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, po "delší" chůzi mě poměrně dlouho (několik dní/týdnů) bolí kloub u palce na noze - bez fyzické zátěže problém není. Prst není nateklý, jenom kloub bolí. Je to nepříjemné. Mohl by pomoct nějaký gel, popř. bandáž/ortéza? Klasické obinadlo nepomáhá. Děkuji za odpověď
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    příčinou bolesti palce nohy může být postupná destrukce chrupavky kryjící kloub, což vede k přímému kontaktu a tření okrajů kostí, což vyvolává bolest. Postupně se zhoršující bolest kloubů palce může být způsobena deformitou zvanou vybočený palec. Další příčinou může být artróza kloubu mezi prstcem a článkem palce nazývaná ztuhlý palec, jejíž příčina bývá často neznámá. Léčba je buď konzervativní, spočívající v úpravě zátěže a podpoře funkce ortopedickými pomůckami, nebo operační. Doprovodnou alternativou může být použití lokálních antiflogistik- například nimesulidu (Aulin), salicylátu s anestetikem (Algesal), diklofenaku (Flector, Olfen..), indomethacinu (Indobene), ibuprofenu (Dolgit, Ibalgin..). 

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně