Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Bolesti kloubů po hysterektomii

    Dotaz z 15. 6. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem tři měsíce po hysterektomii a odebrání vaječníků. Asi 1,5 měsíce mě bolí klouby kolena, ramena, kyčle kotníky lokty apod. Může to způsobovat ztráta hormonů . Beru přírodní hormony a doplňky stravy, ale zatím bez výsledku. Děkuji za odpověď.
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    ano, může zde existovat souvislost. Ztráta hormonů po odstranění vaječníků může být jednou z příčin bolestí kloubů, zvláště pokud se obtíže objevily několik týdnů po operaci. Po odstranění vaječníků dochází k náhlému poklesu estrogenů, což může vyvolat příznaky podobné menopauze – návaly horka, poruchy spánku, únavu, ale také bolesti a ztuhlost kloubů a svalů.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně