Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Boule a bolest v dolním řezu po laparoskopii: hojení nebo možná komplikace?

    Dotaz z 19. 11. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, jsem 6 den po laparoskopii cysty s odebráním jednoho vajecniku a vejcovodu.v dolním řezu kudy mi tahali cystu ven se mi udělala jakoby vnitrni boule která v leže nedělá problém a když vstanu tak se vypouli a bolí při chůzi.muze to být proces hojení a časem vymizí?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    šestý den po laparoskopické operaci se může v místě dolního řezu vytvořit hematom nebo serom (nahromaděná krev nebo tekutina v podkoží), což je po takové operaci běžné. Může být citlivý a omezovat při chůzi. Obvykle se během několika týdnů sám vstřebá. Je však vhodné místo sledovat. Vyhledejte lékaře, pokud by se bulka rychle zvětšovala, oblast byla výrazně začervenalá, horká, objevila se hořečka nebo výtok z rány, to by mohlo značit zánět. Stejně tak doporučuji kontrolu, pokud by se vypoulení zhoršovalo, protože v některých případech může vzniknout i malá kýla v jizvě. Dodržujte klidový režim a nezvedejte nic těžkého.

    S pozdravem a přáním hezkého dne,

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně