Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Boulička na špičce prstu

    Dotaz z 7. 5. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, před měsícem jsem si zavřela prst do dveří, utrhla jsem si nehtové lůžko a přišla o nehet. Byla jsem na chir. na šití lůžka. Prst je stále citlivější, ale na špičce prstu, při dotyku něčeho tvrdého cítím, jako bych tam měla “kuličku” nebo menší otok. Je to v pořádku ?
    Markéta Kejdušová, Dis.
    Na dotaz odpovídá
    Markéta Kejdušová, Dis.

    Dobrý den, zhruba po měsíci ještě může být ještě přítomen otok, není to nic neobvyklého. Také to ještě může být pohmoždění z přivření prstu. Doporučila bych aplikovat Lioton gel pro zmírněné otoku, můžete jej aplikovat 1-3x denně. Pokud by problém přetrvával delší dobu, je vhodné to konzultovat s lékařem.
    Nehtové lůžku můžete promazávat Uriage Bariéderm Cica krémem, který podporuje hojení, zmírňuje podráždění a zarudnutí (zvláště v letních měsících lze využít i jeho variantu s SPF 50+).
    Vnitřně můžete užívat doplňky stravy na podporu růstu nehtů, aby nový nehet rychleji narostl- Dr. Max Biotin plus 1x1 tabletu denně.
    Všechny zmíněné přípravky zakoupíte v lékárnách Dr. Max a na www.drmax.cz.

    Nejnovější otázky v poradně