Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Darování kostní dřeně a léky

    Dotaz z 18. 1. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Zdravím! V našem městě proběhne akce, kde bude probíhat registrace nových dárců krve spolu s odběrem vzorků. Ráda bych se zapojila, ale někde jsem četla, že dárce nemůže užívat žádné léky kromě antikoncepce. Já užívám Alvesco, Xados a Montelucast Mylan + antikoncepci. Myslíte, že tedy nemám ani zkoušet tam jít? Děkuji za odpověď
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný

    Hezký den, astma uvádí IKEM jako překážku vstupu do registru dárců krvetvorných buněk (https://www.darujzivot.cz/pro-darce/prekazky-vstupu). Ne však všechny seznamy dárcovství krve uvádějí astma jako kontraindikaci. Mnohdy transfuzní stanice přijímají alergiky a astmatiky užívající léky proti astmatu a/nebo proti alergii v bezpříznakovém období. Nejlépe kontaktujte telefonicky hematologa přímo v zařízení, kterému plánujete dřeň/krev věnovat, aby Vám podal neochvějnou odpověď. Zdraví Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně