Detonic

  Dotaz z 23. 4. 2020:

  Dobrý den, prosím o odborné posouzení. Na internetu se stále nabízí přípravek nazvaný DETONIC. Zaručuje vyčištění cév. Je možné, že je možné, aby tento produkt opravdu cévy vyčistil nebo je to zase způsob, jak z lidí vytáhnout peníze? Já sám se léčím s vysokým cholesterolem a proto bych něco podobného uvítal. Děkuji velmi za Vaši odpověď.

  Mgr. Barbora Jedličková
  Na dotaz odpovídá Mgr. Barbora Jedličková

  Dobrý den,  

  jedná se o bylinný doplněk stravy, který může pomoci normalizovat hladinu cholesterolu a snížit tlak, na druhou stranu vzhledem k tomu, že nemáme žádnou vědeckou studii, která by potvrzovala pozitivní účinek tohoto potravinového doplňku, nelze očekávat žádný zázrak.  

  Ke snížení hladiny cholesterolu může pomoci: 

  1. Základním atributem ke snížení hladiny cholesterolu je dodržování zdravé životosprávy. Jedná se o dostatek tělesné aktivity (i svižnější procházky), optimální psychickou pohodu (omezit stres) a především dbát o pestrost stravy (vyhýbat se konzumaci vnitřností - největšího zdroje cholesterolu ve stravě; živočišné tuky vyměnit za rostlinné; zařadit do stravy tuk obohacený o rostlinné steroly; snížit spotřebu uzenin, tučného masa a tučných mléčných výrobků; do jídelníčku zařadit 2x týdně ryby; konzumovat dostatek ovoce a zeleniny - nejlépe 5 porcí denně; vybírat celozrnné druhy potravin - pečivo, rýži natural, těstoviny, nevyhýbat se luštěninám; nezanedbávat pitný režim; celodenní stravu rozdělit do pravidelných intervalů ne delších než 4 hodiny). Hladinu cholesterolu může také zvyšovat kouření nebo nadměrná konzumace alkoholu.  

  1. Volně prodejné doplňky stravy, které pomáhají snižovat hladinu cholesterolu jsou: 

  Lecitin - vzhledem k vysokému podílu esenciálních mastných kyselin, dokáže v krevním oběhu rozpouštět škodlivý LDL cholesterol. 

  Omega 3-mastné kyseliny přispívají ke správnému poměru mezi HDL a LDL cholesterolem v našem těle. Zvyšují hladinu „správného“ HDL cholesterolu, ale také rovněž snižuje hladinu triacylglycerolů.  

  Česnek má vliv srdečně-cévní, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi (zvyšuje „hodný“ HDL cholesterol a snižuje LDL cholesterol). 

  Yucca obsahuje saponiny, které pomáhají při snižování vysoké hladiny cholesterolu. Působí tak, že na škodlivý LDL cholesterol se naváží ve střevě, vytvoří sloučeninu, která se dále nevstřebává a dochází k jejímu vyloučení z těla. Tím se sníží podíl "špatného" (LDL) cholesterolu v krvi. 

  1. Jestliže nezabírají výše zmíněná režimová opatření ani potravinové doplňky, přichází řada na recepisovéstatiny nebo fibráty (nicméně tyto "pouze" zvyšují HDL "hodný" cholesterol a snižují titr triglyceridů) či ezetimib (Ezetrol, funguje mechanismem zabránění absorbce cholesterolu ze střeva; může jej však předepsat jen diabetolog, internista, kardiolog či lékař dietologické poradny při intoleranci statinů).

  S pozdravem 

  Mgr. Silvie Doležalová 

  Nejnovější otázky v poradně

  • PharmDr. Radka Kvapilová
   icons/question

   Dobrý den, jelikož už 6. dnem beru defumoxan,Chci se zeptat jestli si mohu dát paralen? Děkuji za odpověď.

   • Mgr. Silvie Doležalová
    icons/question

    Dobrý den chci se zeptat kolik je poplatek za Ventolin inhalátor ?

    • Mgr. Silvie Doležalová
     icons/question

     Dobrý den, byl mi předepsán na 3 dny Azitromycin 500mg. Mohu do solaria?Dekuji

     • Mgr. Sabina Ihrická
      icons/question

      Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď, ale pokud zboží vrátím, mám nárok na vrácení zaplacené částky? Raději bych v této hodnotě objednala u Vás něco jiného. Děkuji Marcela Pohanková

      • Mgr. Silvie Doležalová
       icons/question

       kdo je výrobce , jak se dávkuje a na jak dlouho

       • Mgr. Sabina Ihrická
        icons/question

        Dobrý den, chtěl bych se zeptat, trápím se s tím, jak mohu zvětšit a posílit mé libido ? Nejsem spokojený s délkou a potřebuji poradit. Věk 20.

        • Mgr. Sabina Ihrická
         icons/question

         Dobrý den mám dotaz ohledně vitamínů d můžu ho vynechat přes léto jak ho muzu dlouho brát děkuji

         • Mgr. Sabina Ihrická
          icons/question

          Dobry den bojim.se ze mam.zanet mocaku

          • Mgr. Sabina Ihrická
           icons/question

           Dobrý den, na gynekologii mi zjistili nějakou bakterií, dostala jsem Entizol na zavádění 10tab a macmiror krém 2x zevně/den. Celou dobu užívám probiotika femina 2 tab/den. Je potřeba i probiotika na...

           • Mgr. Sabina Ihrická
            icons/question

            Dobrý večer, objednala jsem si dvě balení "Orlistat Teva 60mg" a nevšimla jsem si upozornění, že nelze kombinovat s prášky na ředění krve, užívám Xarelto. Jsem si vědoma, že je to má chyba a...