Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • diabetický čaj v tehotenstvi

    Dotaz z 4. 3. 2017 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den, jsem ve 13. tt a byla mi diagnostikovana gestacni cukrovka. Dnes jsem si v lekarne zakoupila diabetický čaj dr. Max, ale zapomněla jsem se zeptat, zda je vhodný i v těhotenství. Nemohou mi bylinky spíše uškodit?? Složení je: fazol obecný (lusk), jestrabina lékařská (nať), borůvka (list), pampeliška (kořen) a skořice (kůra). Můžete mi prosím poradit?? Dekuji
    Mgr. Daniela Vondráčková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Daniela Vondráčková
    Dobrý den, v těhotenství mi tam vadí akorát skořice, ve větším množství může vyvolávat kontrakce..Obecně je základem diabetické diety v těhotenství racionální strava. Důležité je vynechat tzv. rychlé cukry. Tedy všechny potraviny obsahující řepný cukr (sladkosti, slazené nápoje). Protože tělo ale cukry potřebuje jako zdroj energie pro vyvíjející se plod, podáváme je v podobě tzv. pomalých cukrů (polysacharidy) – škrobů (chléb, moučné výrobky, luštěniny, těstoviny, rýže). Hladiny cukru v krvi po nich pomaleji stoupají. Jezte méně, ale často, 6-7x denně. Loučí se Daniela

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně