Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • dieta po gastroskopii

    Dotaz z 28. 9. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den včera jsem byla na gastroskopii nemám chuť ani pít ani jíst . To zase chápu ani se nedivím . To vyšetření je nepříjemný jaká je dieta po vyšetření já prý nemůžu teplý jídlo či co jsem četla na internetu nebo můžu já ani nevím děkuji za radu vaše poradna je úžasná ❤️
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    děkujeme, to máme radost, že je naše poradna pro Vás přínosná.

    Co se týče diety po gastroskopii, obvykle není doporučována žádná dieta, avšak je vhodné upravit alespoň na pár dní stravovací návyky, aby se minimalizovalo možné podráždění žaludku a trávicí trakt se uklidnil. Vhodné je zařadit jemné a nedráždivé tekutiny (voda, neslazený čaj, vývar), měkká a stravitelná jídla (banány, vařená rýže, brambory, těstoviny, polévky, jogurt, jablečné pyré nebo ovesná kaše). Co se týče teploty pokrmů, je vhodné se vyhýbat příliš horkým jídlům a nápojům. Postupně můžete přidávat další potraviny, ideálně s menším obsahem tuku pro lepší stravitelnost. Vhodné je libové drůbeží maso, ryby, vařená zelenina. Ze začátku je také dobré se vyhýbat příliš kořeněním a kyselým potravinám. Samozřejmostí je omezení kávy a vyloučení alkoholu. Snažte se jíst menší porce, častěji za den.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    • Líná střeva

      Dobrý den.prosim o radu: něco přes 14 dní jsem na doporučení doktora držela netučnou dietu protože jsem měla problém se žaludkem. Po vyšetření na gastroskopii se zjistilo, že mám vše v pořádku. Začínám...

    • Reflux jícnu a brániční kýla?

      Dobrý den,2 mesíce mám reflux,Helicid nepomohl, měsíc mám Nolpazu40 a Kinito na gastroskopii nepravidelná zadní linie,kardie těsní.Jak je možné,že cítím pálení ?Po lécích necítím žádnou úlevu. Dietu...

    • Reflux jícnu

      Prosím o odpověď beru omeprazol mám zánět jícnu držím dietu někdy si zapálim ale mám skoro celý den pálení na hrudi nevím proč omeprazol nezabírá jim malé porce už si nevím rady, děkuji za odpověď

    Nejnovější otázky v poradně