Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Elicea a Leidenska mutace hererozygot

    Dotaz z 9. 2. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den mohu brát Eliceu i když mám Leidenskou mutaci hererozygot ale žádné léky na to neberu .Potom beru ještě TRIPLIXAM 5mg/1,25/5mg na vysoky tlak ..dekuji
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný

    Hezký den, při léčbě escitalopramem byly hlášeny případy podkožního krvácení jako je ekchymóza a purpura. Při jeho podávání se doporučuje opatrnost zejména při současném užívání perorálních antikoagulancií (dabigatran, rivaroxaban, warfarin..). Nicméně Leidenská mutace představuje trombofilní stav se zvýšenou krevní srážlivostí, přičemž Elicea, jak bylo řečeno výše, působí protichůdně. Zdraví Lukáš Dobrovolný


     

    Nejnovější otázky v poradně