Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Eliquis a vitamíny

    Dotaz z 18. 11. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, v srpnu 2021 jsem prodělala plicní, začala jsem brát eliquis 5mg a detralex. Chtěla jsem se zeptat zda můžu užívat vitamín D 1000, vitamín C 500mg a zinek 25mg. Děkuji
    Mgr. Klaudia Štupáková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Klaudia Štupáková

     Pekný deň,

    medzi danými liekmi a doplnkami stravy doposiaľ neboli popísané žiadne závažné interakcie, užívanie je teda možné. Avšak vitamín C vo vysokých dávkach môže ovplyvniť účinok Eliquisu, preto sa neodporúča dlhodobé užívanie. Kľudne po doužívaní vit. C 500mg prejdite na 250mg a to by malo byť v poriadku. 

    S pozdravom Hutníková Klaudia  

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně