Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Existuje modernější lék nahrazující statiny?

    Dotaz z 23. 10. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dlouhodobě užívám Rosucard předtím Simvastatin atd. trápí mě brnění nohou/ počínající neuropatie/, plynatost, deprese a mám pocit, že je to ze statinů.Ezen jsem nesnášela vůbec. Existují nějaké léky méně škodlivé než statiny? Jsem ochotna cokoliv připlatit. děkuji za odpověď.
    Mgr. Klaudia Štupáková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Klaudia Štupáková

     Pekný deň,

    áno, je viac liekov na dyslipidémie, no všetko záleží od toho, či pôsobíte na cholesterol ako taký (statíny, ezetimib, sekvestranty žĺčových kyselín), alebo pôsobíte na cholesterol a triacylglyceroly (fibráty, deriváty kyseliny nikotínovej). To znamená, že lekár vyberie podľa Vašich výsledkov lieky, ktoré sú pre Vás najvhodnejšie, čiže ak Vám nesadli statíny, je potrebné o tom informovať lekára, ktorý môže zmeniť dávkovanie, účinnú látku.

    S pozdravom Hutníková Klaudia 

    Podobné dotazy

    • Zvýšený tlak po užívání Ezoleta

      Pro občasnou tachykardii a zrychl. tep užívám Concor ( 1-0-0). Tlak do té doby v normě, spíš nižší. Po změně statinů, pro nesnášenlivost) na Ezoletu mi začal tlak ale růst a drží se stále kolem 140 -...

    Nejnovější otázky v poradně

    Příbuzné