Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Gastroenterologie - kožní

    Dotaz z 24. 2. 2019 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den. Byla mi provedena ileostomie, již natrvalo, čímž lékaři "vyléčili" ulcerosní kolitidu. Nejvíce mě trápí okolí vývodu střeva, cca 1 cm2, které je velmi namáhané obsahem tenkého střeva a žaludeční kyselinou; stoma sestra mi na to dala spec. krém a pudr, nic nepomáhá ke zhojení kůže. Pomohl by mi např. bariérový krém 2Derm REHA special, anebo co mi můžete poradit?
    Hezký den, ošetření (Sensi-Care, Coloplast, ubrousky Aloe Vesta..) okolí stomie, aplikace ochranného filmu (Askina Barrier, Convacare..) i pastu (Brava, Stomahesive, Secupaste..), popřípadě zásypu (Stomocur) nepochybně konzultujte se stomickou sestrou, která má s preparáty zkušenosti a zejména je v dané oblasti nepochybně lépe proškolena a znalá nežli já. Zdraví Lukáš Dobrovolný

    Nejnovější otázky v poradně