Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Gynekologicý recept

    Dotaz z 7. 3. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, prosím Vás o radu. Chodím na preventivní půl roční prohlídky, nechávám si vždy psát recept na antikoncepci, který je na půl roku. Několikrát se mi ale stalo, že jsem volala abych se objednala ale bylo mi řečeno že se obědnávám brzy a že antikoncepce je sice psaná na půl roku ale fakticky tak nikdy nevyjde (28 dní)..Takže mám přijít a napíší mi recept na například na měsíc ale musím ho zaplatit, konkrétně 70 Kč. Je toto obvyklá praxe? Nerozumím tomu proč bych měla za recept platit a odůvodnění že antikoncepce jednoduše nevychází, mě úplně nepřesvědčila.. Děkuji za odpověď.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý večer, záleží od toho či je ambulancia súkromná alebo štátna, a či má daný lekár zmluvu s Vašou poisťovňou. Podľa poisťovne ak Vám doktor bez vyšetrenia napíše recept, nemali by ste platiť nič. Naopak podľa ministerstva zdravotníctva si lekár môže vyžiadať určitú čiastku, pretože napísanie receptu nemá lekár zaplatené zo zdravotného poistenia. Takže to vyzerá tak, že je to na konkrétnom lekárovi. Cenník všetkých úkonov nehradených zo zdravotného poistenia by ale lekár mal mať vyvesený na viditeľnom mieste. S pozdravom Mgr. Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně