Může přípravek Arterin 2,9 mg 90 tablet obsahovat histamin?
Dobrý den,
Arterin 2,9 mg obsahuje monakolin K získaný z červené fermentované rýže, která se vyrábí fermentací rýže kvasinkou Monascus purpureus. Fermentované potraviny obecně obsahují histamin, ale jeho prítomnost závisí na kvalitě fermentace a kontrole výrobního procesu. Nepředpokládám tedy, že by přípravek obsahoval nadměrné množství histaminu, ale jisté stopové množství tam být může. Záleží proto na individuální toleranci histaminu. Pokud víte, že trpíte těžkou histaminovou intolerancí, je vhodné sáhnout po přípravku bez monakolinu K.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Barbora Jedličková
Nejnovější otázky v poradně
Kombinace léků Oxycomp a Forlax při zácpě – je možné současné užívání?
Dobrý den, Lékař mi předepsal lék oxycomp. Mohu při zácpě užívat i Forlax? Děkuji za odpověď
Dlouhotrvající fleky po štípancích od štěnic – doporučení na masti či další kroky.
Přeji klidný podvečer. Mám prosím dotaz,syn si přivezl z dovolené kousance od štenic,fleky má již cca 4 měsíce a nechtějí se tzv ztrácet,co s tím a co na to,myslím tím lék-mast-nebo návštěva kožního...
Kombinace Elicea 10 mg a přípravků Mama Mia na poprsí: Možné interakce a správné užívání.
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli můžu společně užívat elicea 10mg a tablety mama mia na poprsí. Děkují
Vitamíny a doplňky stravy vhodné pro kojící matky a těhotné ženy
Dobrý den jsem kojící matka 16 měsíčního batolete ale ted jsme zjistili ze jsem těhotná ja uzivam od vas DR Max pro kojící vitaminy co pouzivat dál aby to bylo pro obě dvě děti prospěšné . Dekuji s...
Kombinace Pragioly 25 mg a Anopyrinu: Lze užívat společně?
Můžu poprosit jestli můžu užít pragiolu 25 mg a anopyrin. Děkuji
Je Detralex volně prodejný, nebo na předpis?
Je detralex volně prodejný, nebo musím mít recept?
Nežádoucí účinky mirtazapinu: ospalost, malátnost a obtíže s denním fungováním.
dobrý den, již týden beru 15mg mirtazapinu a jsem po něm úplně celé dopoledne mimo,nefunguji a pořád spím a odpoledne malátnost,za týden mám jít do práce a nevím jak to zvládnu.prosim o radu děkuji.
