Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Interakce léků: Je možné užívat antidepresiva s léky na pálení žáhy?

    Dotaz z 20. 4. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, beru antidepresiva Asentru, kde v příbalovém letáku je uvedeno, že se nesmí s ní kombinovat léky - inhibitory protonové pumpy. Bohužel mě ale často trápí pálení žáhy. Mohu brát společně s Asetrou lék Remulo? Popřípadě doporučili byste mi něco jiného na pálení žáhy? Děkuji
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý den, 

    plazmatické hladiny sertralinu jsou zvýšené přibližně o 50 % u pomalých metabolizátorů CYP2C19 v porovnání s rychlými metabolizátory. Interakci se silnými inhibitory CYP2C19, např. omeprazol (Relumo), lansoprazol, pantoprazol, rabeprazol, fluoxetin, fluvoxamin není možné vyloučit. Je doporučena porada s lékařem, který pozná zdravotní stav a doporučí dávkování, dobu užívaní Reluma spolu s Asentrou. Mimo inhibítorů protonové pumpy je možné krátkodobé užívání klasických antacid (Rennie, Gaviscon..). 

    Zdraví, Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně