Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Jak v noci klidně spát - užívat bylinné kapky, nebo serotonin ?

    Dotaz z 23. 2. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Je mi 69 let, už 10 let mám prediabetes a s tím spojené velmi časté močení v noci (až 3 litry-). Nejenže nemohu usnout.pak mě 7x za noc budí močení). Diabetolog léčbu stále odkládá, že mám cukr v normě. Už ani kapky z bylinarstvi nezabírají. Navíc mám neuropatii, užívám Revitanerv a Mg.DekujI
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

     Dobrý deň, určite lekárovi pripomínajte časté nočné močenie, aj pri najlepšom spánku Vás to bude rušiť. Na podporu lepšieho spánku je vhodný kozlík (ktorý už možno poznáte z bylinkárstva), často býva v kombinácii s chmelom, meduňkou, levandulou a ďalšími. Môžete užívať aj kapslované produkty s uvedenými bylinkami (Neospan Forte, Hypnox, Persen). Na trhu sú aj produkty s obsahom L-theaninu, aminokyseliny, ktorá má upokojovať a napomáhať účinku kozlíka a ďalších bylín- dá sa však zakúpiť aj samotný L-theanin (Happy Sleep kapsule). Ďalšou možnosťou sú spreje, či tablety s obsahom melatoninu, telu prirodzeného hormónu, ktorý navodzuje spánok (Fast sleep spray, Allegra). Na podporu zaspávania pri častom nočnom budení je vhodný aj zinok 15 mg, je ale nutné podľa štúdií užívať aspoň 12 týždňov. Revitanerv a Magnesium sú v poriadku. S pozdravom Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně