Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Jak velký je problém, když jsem snědla do půl hodiny před užitím doxyhexalu zmrzlinu?

    Dotaz z 25. 7. 2021 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, čtvrtý den užívám doxyhexal kvůli lymské borelióze. Zapomněla jsem a necelou půl hodinu před jeho užitím jsem snědla dva pořádné kopečky zmrzliny (žádného sorbetu, ale s mlékem). Je to moc velký problém? Děkuji mnoho za odpověď.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

     

    Pěkný den,

    vápník obsažený v mléčných výrobcích snižuje účinnost doxycyklinu o 10 až 30% tvorbou neúčinných chelátů. Neočekávám, že by konzumace zmrzliny s půlhodinovou prodlevou od antibiotické dávky devalvovala celou terapii, nicméně při užívání dalších tablet DoxyHexalu provádějte od uvedených potravin nejlépe alespoň tříhodinový odstup.  Stejné pravidlo platí i pro minerální vody a doplňky stravy obsahující vápník, hořčík a zinek. Po dobu medikace byste se měla také vyvarovat pobytu na slunci.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    • Doxyhexal a mléčné výrobky

      Dobrý den, doktorka mi předepsala doxyhexal 100mg 2x denně a teď jsem půl hodiny po užití tablety snědl kebab se sýrem a neuvědomil si že bych neměl jít mléčné výrobky. Co se stane ? Pokud se nevstřebá...

    Nejnovější otázky v poradně