Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • léky + bylinky

    Dotaz z 6. 5. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    dobrý den. chtěl bych se zeptat na obecné interakce mezi betablokátory a současným užívání bylin jako podpůrné léčby jako jsou: srdečník, hloh, jmelí, meduňka, třezalka, kozlík, routa, bedrník, chmel... jde o sestru, která je bere na vysoký puls a chtěla by si pomoci bylinkami.samozřejmě že hrozí nízký puls/tlak ale zajímá ji,jestli se to vůbec může kombinovat a jak postupovat a ještě jestli je účinek těchto bylinek přetrvávající a jestli se můžou brát dlouhodobě
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký večer, třezalka ruší účinnost valné většiny jiných potenciálně užívaných medikamentů, proto bych se jí na místě Vaší sestry nepochybně obloukem vyhnul. U ostatních (pro pacienty, kteří chtějí podpořit své srdce upozorňuji zejména na Liftea Hloh Jmelí Česnek, Ω-3 a koenzym Q10) při dodržení předepsaného dávkování a pravidelné kontrole tlaku krevního a pulsu nelze mít výraznějších námitek. Připomínám, že byliny mohou doladit fyziologické funkce organismu, nicméně nelze je v žádném případě označit za všemocné. Loučí se Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    • Mirtazapin+vitaminy a bylinky

      Dobry den, uzivam 1x denne vecer antidepresivum Mirtazapin Sandoz 30mg. Mohu bezne pit matovy nebo medunkovy caj a caj Rooibos? A je mozne brat vitaminy zinek, C, D? Dekuji predem velmi za odpoved.

    • Délka užívání - 3 bylinky plus na odvodneni od Kneipp

      Jak dlouho mohu užívat výše uvedený doplněk stravy? Nepřetržitě nebo dělat přestávky po dobrani jednotlivého balení. Děkuji.

    • AD+bylinka

      Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli můžu kombinovat AD Miraklid s třezalkovým čajem? Děkuji.

    • Barny´s HypnoX® l-tryptofan + bylinky 30 kapslí

      Dobrý den, užívám od vás Barny´s HypnoX® l-tryptofan + bylinky 30 kapslí. Tablety vykazují dost nepříjemný zápach. Jde o normální stav nebo je s nimi něco špatného? Děkuji.

    • vinpocetin+třezalka

      dobrý den.existuje nějaké riziko při současném užívání vinpocetinu a pití třezalkového čaje?pokud ano,prosím o informaci,jak se ovlivňují.děkuji předem za informaci a zdravím:-)

    • Bylinky

      Dobry den, jsem v 10 tydnu tehotenstvi a vypila jsem 1 salek salvejove stavy a 1 salek matoveho caje a doma jsem zjistila, ze salvej se v tehotenstvi vubec pit nema a mata v omezenem mnozstvi. Mam hrozny...

    • Bylinky

      Dobrý Den,Prosím jak dlouho v kuse,tedy každý den večer muzu pít medunkovy čaj.A jak dlouhá pauza potom musí být,abych ho mohlao pět začít popíjet ,pouze veče.Dekuji

    • Bylinky

      Dobrý den,ráda bych se zeptala.Užívám hormonální antikoncepci Bonadea již 7 let. Snažím se být opravdu důsledná. Ale začala jsem mít jisté problémy a začala jsem užívat bylinky po konzultaci s lékařem....

    • Bylinky

      Může se brát antistress a ginko biloba spolu?

    • Bylinky a léky

      Dobrý den, maminka po mrtvičce, nejspíše způsobeno vyšším cholesterolem, má kornatění cév. Nevím, na koho se obrátit. Bere Tromobex, Anopyrin a Rosucard. Vadí kombinace těchto bylin k tomu ? Bělotrn,...

    Nejnovější otázky v poradně