Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Mám zánět děloze, mám antybiotyka .Do toho mě bolí plotýnky a na noc beru léky na uvolnění svalů.Mohu brát nebo ne?.Bojím se právě co to udělá dohromady.

    Dotaz z 16. 4. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Beru léky na uvolnění svalů v plotýnky a mám antybiotyka na zánět v děloze. MOHU BRAT OBOJI.
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

     Dobrý deň, nepíšete aké konkrétne lieky užívate na uvoľnenie svalov, predpoklad padá na dve možnosti a to mefenoxalon (Dorsiflex, Dimexol) a tizanidín (Sirdalud). Mefenoxalon má obmedzenia s liekmi na spanie,  alkoholom, antihistaminikami (lieky na alergiu), a anestéziu. U antibiotík pri tejto liečbe interakcie neboli popísané a možu sa užívať spoločne. Pokiaľ máte druhú látku- tizanidin (Sirdalud), ten sa nedoporučuje pri užívaní antibiotických látok: ciprofloxacín, enoxacin, perfloxacin, norfloxacin. Pokiaľ Vaše antibiotikum tieto látky neobsahuje, možete užívať. Keďže nepíšete názvy Vašich liekov ide o hrubý odhad Vašej liečby a v prípade neistoty kontaktujte lekára. S pozdravom Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně