Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • menopauza

    Dotaz z 21. 3. 2016 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, je mi 50 let. V únoru jsem měla odstraněnu dělohu i s vaječníky. Od té doby mě trápí časté návaly horka a špatně spím. Gynekoložka to zatím nechce řešit substituční hormonální terapií, protože mám křečové žíly. Zhruba 14 dní užívám doplňky stravy Fytofem a šalvějové kapsle a též piji čaj Gynastan meno. Na noc piji čajovou směs pro klidný spánek od Megafytu a užívám Sleepnox. Zatím však nepozoruji žádný efekt. Doporučil byste mi něco účinnějšího? Děkuji a přeji pěkný den.
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký večer,Fytofem vychází z porovnání preparátů tlumicích příznaky menopauzy obstojně. Nabízí totiž nejen jetel a ploštičník, ale též sóju, spánku prospěšný kozlík a přídatné minerály i vitaminy. Těžko vybírat na poli volně dostupném bez lékařského předpisu cokoliv účinnějšího, což se týká též sedativního Sleepnoxu. Zlepšení návalů horka nastává obvykle do 2-3 týdnů po začátku užívání fytoestrogenů, jestliže nebudete pozorovat efekt maximálně do 2-3 měsíců, doporučuji dále neužívat a maximálně dvakrát vyzkoušet preparát s jiným složením (Minapent Balance, PM Estromenox, Walmark Mabelle, Menoflavon Forte..), nežli budete Vaší gynekoložkou převedena na HST. V rámci alternativní homeopatického přístupu a péče Vás odkážu na publikaci "Homeopatie & perimenopauza" od Besnard-Charvet Christelle, která rozebírá indikace jednotlivých monokomponentních preparátů zevrubně též na konkrétních kazuistikách. Zároveň se nebrání ani jejich paralelnímu užívání (Actea racemosa, Sepia, Lachesis, Ignatia amara et al.) dle zvýrazněných symptomů. Loučí se Lukáš Dobrovolný

    Nejnovější otázky v poradně