Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Mereni digitalnim teplomerem v podpazi.

    Dotaz z 19. 3. 2020 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobry den je pravda ze pri mereni digitalnim twplomerem v podpazi musim pricitat 0,5°C. Namerila jsem 36,2°C, kdyz prictu 0,5°C vyjde mi 37,2°C. Je to tedy uz zvysena teplota? (Vek 28) Dekuji

    Hezký den, axilární měření v případě dospělých vychází často poměrně nepřesně. Spolehlivější variantu představuje měření v ústech, nejpřesnější bývá ovšem teplota zjištěná v konečníku. Rozdíl mezi hodnotami na různých místech může být až 1°C. Z tohoto důvodu je vhodné - pokud si nejste jista hodnotou naměřenou v podpaží, provést měření opakovaně. Loučí se Lukáš Dobrovolný


     

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně