Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Mohu kombinovat tyto doplňky stravy s léky na vysoký krevní tlak?

    Dotaz z 8. 5. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mohu kombinovat léky co beru na vysoký krevní tlak (nyní beru orcal 5mg, lozap 50mg a bisoprolol 5mg) s těmito vitamíny a doplňky stravy - omega 3, vitamin D (ten mám doporučený od lékaře), ostropestřec, cordyceps sinensis, kurkumín a vitamín C+zinek. Děkuji.
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    doposud nebyly popsány žádné interakce mezi Vámi uvedenými doplňky stravy a léčivými přípravky. Avšak to neznamená, že neexistují nakolik interakce s doplňky stravy nejsou zkoumány nebo jsou zkoumány omezeně. Některé studie naznačují, že jelikož kurkuma má mírný inhibiční účinek na ACE inhibitory, účinky by se mohly snížit i u betablokátorů (bisoprolol). Pravidelné, dlouhodobé užívání doporučuji proto konzultovat s lékařem.

    S pozdravem

    Barbora Jedličková

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně