Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Mohu použít kapky VIGANTOL s expirací 04/2025 ještě v létě toho roku?

    Dotaz z 25. 5. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, mohu kapky VIGANTOL EXP. 04 2025 použít ještě v červnu ev. červenci 2025? Děkuji za radu
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    užívanie liekov "po exspirácii" je vždy na vlastnú zodpovednosť. Výrobca po jej uplynutí už negarantuje stabilitu a nezávadnosť prípravku. Pokiaľ bol liek skladovaný podľa inštrukcií a v tmavom prostredí, neočakávajú sa zdravotné ťažkosti, je však potrebné sledovať možná výskyt gastrointestinálnych symptómov. V prípade, že je možnosť predpísania nového balenia, nechajte exspirované balenie na likvidáciu v lekárni. 

    S pozdravom

    Sabina Lazorová

    Nejnovější otázky v poradně