Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Možná alergická reakce na antibiotika Penbene

    Dotaz z 17. 6. 2025 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Na anginu mam Penbene. Po 2 tablete jsem si vsiml vyrazky na brise a na zadech (nesvedi). Pil jsem ale take kysely domaci sirup.. Netusil jsem, jestli je to alergie na atb nebo reakce na kysele,proto jsem si vecerni tabletu nevzal. Rano vse ok, tak jsem vzal atb, odpoledne take. Zatim nic. Je to Ok?
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    ak sa vyrážka už nezhoršila, je vhodné v antibiotickej liečbe pokračovať. Vyrážka býva u penicilínov častým nežiaducim účinkom, vo vačšine prípadov spontánne mizne po ukončení liečby, môže však súvisieť aj so sirupom, po dobu liečby ho skúste vysadiť. 

    S pozdravom

    Sabina Lazorová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně