Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Možné riziko pohlavního styku při pásovém oparu a probíhající léčbě roupy

    Dotaz z 3. 3. 2026 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, právě se léčím z nákazy roupy, dala jsem si vermox, ze začátku bylo svědění konečníku ale teď už to zmizelo. Byla jsem u doktorky a ta mi ještě zjistila pásový opar u pochvy, takže ještě beru Zirvin, opar ale není nijak moc bolestivý, teď už jen mám červené skvrny. Paní doktorka mi při léčbě nedoporučila pohlavní styk, ale chci se zeptat jaký by mohl nastat problém kdybych styk měla? Jestli může nastat problém ze strany nakažení partnera nebo že by se mi mohlo zhoršit nějak hojení?
    Mgr. Barbora Jedličková
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Barbora Jedličková

    Dobrý den,

    pohlavní styk během léčby pásového oparu v oblasti genitálu se nedoporučuje. Pokud jsou na kůži ještě aktivní projevy (červené skvrny, dříve puchýřky), může dojít k přenosu viru při přímém kontaktu s kůží. Dalším dôvodem je, že tření při pohlavním styku může podráždit postiženou kůži a zpomalit hojení. Obvykle se doporučuje počkat, až se kožní projevy úplně zahojí.

    S pozdravem a přáním hezkého dne

    Barbora Jedličková

    Nejnovější otázky v poradně