Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Norethisteron a otehotnenie

    Dotaz z 19. 6. 2023 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý deň, chcem sa spýtať, ideme na dovolenku a potrebujem si oddialiť menštruáciu. Moja gynekologička mi pred písala Norethisteron. Bojím sa, že užívanie lieku ublíži plodu, ak by som bola tehotná alebo by som otehotnela a nevedela by som o tom. Poradíte mi prosím čo by bolo najlepšie urobiť.
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    bohužel se jedná o obtížně řešitelnou situaci. Užívání norethisteronu je v průběhu těhotenství kontraindikováno. Pokud tedy plánujete těhotenství a můžete být těhotná, doporučuji se užívání vyvarovat. Noresthisteron byste měla začít užívat minimálně tři dny před očekávaným začátkem menstruace. Citlivější těhotenské testy jsou schopné detekovat těhotenství již 5 dnů před očekávanou menstruací. Nehormonální možnosti oddálené menstruace jsou velmi omezené. Od homeopatik (Arnica, China, Colocynthis..) nelze v žádném případě očekávat zázraky a stejně jako lék Ascorutin (obsahuje rutin s vitaminem C, které zvyšují odolnost stěn krevních kapilár) mohou pouze přispět k utlumení silného menstruačního krvácení, zcela jej však jistě nezastaví či neposunou.

    Přeji hezkou dovolenou.
    S pozdravem
    Silvie Doležalová

    Nejnovější otázky v poradně