Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • ošetření pořezání

    Dotaz z 12. 9. 2022 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den, ošklivě jsem se pořezala. Doma jsem měla jen peroxid. Volala jsem synovi, ať mi koupí v lékárně Dr. Max ve Vizovicích něco na desinfekci a další ošetření. Donesl mi jen mast Zinc Ointment. Byl tento postup v pořádku? Děkuji za odpověď.
    PharmDr. Radka Procházková
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Radka Procházková

    Dobrý den,

    použití peroxidu je jistě na místě. Podle hloubky a velikosti pořezání pak volit další postup - chirurgie x domací ošetření. Jednoznačné doporučení při prosté léčbě pokožky (bez nutnosti návštěvy lékaře) směřuje k vlhkému způsobu hojení (Hemagel, Traumacel), dále mastný tyl, sterilní krytí a fixace. Zinkovou mast bych v tomto případě nepoužila.

    S přáním hezkého dne.

    Procházková Radka

    Podobné dotazy

    • rána

      Dobrý den, prosím o radu, jak efektivně zastavit krvácení u pořezání. Rána je na patě v místě, kde noha došlapuje. Tudíž nemohu na tu nohu došlápnout. Rána je velká cca 1cm x 1cm. Místo je bez kůže. Při...

    Nejnovější otázky v poradně