Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • alkohol a léky

    Dotaz z 20. 6. 2024 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Osoba bere godasal jako prevenci a léky na cholesterol. Může výjímečně požít alkohol? Nebo má léky vynechat? Nebo raději vůbec nepít? Děkuji.
    Mgr. Sabina Lazorová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Sabina Lazorová

    Dobrý deň, 

    ako zdravotník môžem podať len jednu správnu odpoveď pri chronicky užívaných liekoch: abstinencia. Pri striedmej konzumácii napríklad 2 dcl kvalitného vína sa neočakávajú ťažkosti pri liečbe, je však potrebné spomenúť, že Godasal pôsobí pri dlhodobom užívaní toxicky na sliznice tráviaceho traktu (rovnako ako všetky nesteroidné antiflogistiká a rovnako ako alkohol), rozhodnutie je teda na pacientovi.

    S pozdravom S. Lazorová

    Podobné dotazy

    • Alkohol a antibiotiky

      Dobrý den, asi před 2 lety jsem měla ATB na angínu a do toho konzumovala alkohol. Chci se zeptat jestli to teď může na mě mít negativní vliv? Popřípadě jak se radši nechat vyšetřit?

    • Alkohol a Rivotril

      Dobrý již jednou jsem se ptal jde mi ale o to že včera jsem měl večer prášek Rivotril dnes již ne beru nárazově jen při úzkosti můžu dnes pít alkohol když jsi nevezmu Rivotril ?

    • Alkohol a antibiotika

      Dobrý den teď v pondělí jsem dobrala zinnat antibiotika a chci se zeptat kdy si můžu dát naky alkohol Dekuji

    • Alkohol a leky

      Dobrý den, prosím vas,alkohol nepiju vubec ale cekame narození miminka v rodine a chci se zeptat jestli si muzu dat panaka nebo sklenku vina kdyz beru jednou tydne trexan 25 mg,kazdy den 4 mg medrolu a...

    • alkohol a voltaren

      dobry den uzila som voltaren okolo 11 doobeda po kolkych hodinach a v akok mnozstve mozem konzumovat alkohol?

    • alkohol a Paralen

      Dobrý den, několikrát za rok mívám bolesti hlavy po alkoholu (2-4dc vína) a někdy jsem je řešila paralenem ( vždy až s odstupem cca 4h a po jídle). Mohlo mi to poškodit játra? Špatně mi pak nebylo.

    • Alkohol a prasky

      Dobrý den, chci se zeptat jestli vadí escilatopram farmax 0,5 tablety že jsem snědla tiramisu s rumem kousek

    • alkohol a lieky

      Prosím je možné si vypiť pol až deci tvrdého alkoholu v čase medzi braním liekov? Napríklad doobeda či poobede? Lieky beriem ráno, na obed a večer. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    • alkohol a léky

      Dobrý den, dostala jsem od MUDr. předepsaný Macmimor complex (12 globulí) a léky Mycomax (3 tablety, jednu ke konci menstruace a další za 3 týdny). Macmimor budu muset kvůli menstruaci přerušit a...

    • alkohol a Trittico

      Dobrý den, beru triticco 150 už od dubna 2023. Čeká mě oslava a chtěla bych se zeptat zda můžu pít alkohol.

    Nejnovější otázky v poradně