Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Otok dolní končetiny

    Dotaz z 23. 5. 2018 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Mám 8 týdnů po operaci 2 prstů pravé nohy- osteostomii. Lékař doporučil chůzi bez berlí. Bohužel poté mi oteče nejen chodidlo, ale i lýtko. Po ledování se situace mění k normálu. Předepsán Dalacin C 300 mg a Aescin Teva 20mg. Končetinu si po ledování natírám Liotonem. Ledování a držení nohy ve svislé poloze je ale účinnější. Věk: 64 let. Děkuji za odpověď.
    Hezký den, byly či jsou Vám při snížené pohyblivosti podávány léčiva ke snížení rizika vzniku žilní trombózy (Fraxiparine, Clexane, Zibor, Warfarin..)? Bolest, otok, pocit napětí, teplá pokožka totiž patří mezi její typické projevy. Předpokládám nicméně, že přítomnost krevní sraženiny v cévním řečišti u Vás byla vyloučena (ultrasonograficky). Obvykle plné zátěže jsou pacienti po osteotomii schopni za 3měsíce od zákroku. Operovaný by od té doby měl být schopen chůze bez berlí a návratu k běžným aktivitám. Do té chvíle se bez chůd však těžko obejdete. Celkově se kost prohojí plně za rok až rok a půl. Často se při pooperační rekonvalescenci s přítomným otokem obrací pozornost (krom Vámi užívaného aescinu s Liotonem) na enzymoterapii (Wobenzym). Tato má sama tendenci snižovat krevní srážlivost, přičemž posiluje účinnost případně paralelně nasazené antikoagulační terapie (výše zmíněných injekčních heparinů či perorálních antitrombotik). Brzké uzdravení přeje Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně