Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • 0 Kč
    Rychlý košík zavřen
  • Otok jazyka po ozařování

    Dotaz z 15. 12. 2017 1 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Dobrý den maminka mého přítele je po ozařovaní krku má rakovinu uzlin. 13.12.2017 ji skončilo poslední ozařování celkem jich měla 30. Delší dobu jí trápí otekli jazyk na pravé straně v zadní části, lékaři jí napsali masti ale vůbec jí nepomáhají. Mohl by jste mi prosím poradit jestli na to něco je třeba mast. Ještě se léčí s celiakií. Moc děkuji za radu
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Na dotaz odpovídá
    PharmDr. Lukáš Dobrovolný
    Hezký podvečer, regenerační účinky dutiny ústní nabízí spreje Coldamaris či Trioderm Care. Z gelů lze zvolit Solcoseryl, ActiMaris či Aloclair. Zvýšit množství slin, které samy o sobě urychlují hojení lze gelem (sprejem) Xerostom. Zdraví Lukáš Dobrovolný

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně