Přeskočit na hlavní obsah
0 výsledků
  • Rychlý košík zavřen
  • Otok nohou a kotníků jako možný nežádoucí účinek užívání Medoxinu.

    Dotaz z 1. 11. 20261 minuta čtení
    Anonymní otázka
    Otok nohou (kotníků) při užívání MEDOXINU
    Mgr. Silvie Doležalová
    Na dotaz odpovídá
    Mgr. Silvie Doležalová

    Pěkný den,

    otoky kotníků sice nepatří mezi nejčastější nežádoucí účinky, ale mohou se během léčby výjimečně objevit, zejména jako projev přecitlivělosti na antibiotikum. Pokud jsou oteklé oba kotníky přibližně stejně, nejsou zarudlé ani bolestivé a nemáte současně vyrážku, svědění, dušnost nebo otok obličeje, nemusí se jednat o závažný stav. Přesto je vhodné o této reakci informovat lékaře, zvláště pokud se otoky objevily až po nasazení antibiotika. Je také vhodné zvážit, zda otoky nemohou souviset s jinou příčinou, například žilní nedostatečností, srdečním či ledvinným onemocněním nebo jinými užívanými léky. Pokud otoky po ukončení léčby Medoxinem ustoupí, může to svědčit pro souvislost s antibiotikem.

    S pozdravem

    Silvie Doležalová

    Podobné dotazy

    Nejnovější otázky v poradně